$
המזרח התיכון

עזה: אין דלק, ומחירי המכוניות יורדים

עם זאת, כמה סוחרי רכב מציינים כי המשבר לא קשור לדלק וטוענים כי הדבר קשור להיצע הגבוה והביקוש הנמוך

דורון פסקין 20:5914.02.12
בתקופה האחרונה נרשמה ירידה במחירי המכוניות החדשות המוברחות לרצועת עזה דרך המנהרות, בעקבות הירידה בכמויות הדלק ברצועה המגיעות ממצרים. עם זאת, סוחרי הרכב מעריכים כי המשבר הנוכחי זמני ויסתיים כאשר יסתיים משבר הבנזין.

 

חוסאם בדראן, אחד מבעלי אולמות התצוגה לרכב ברצוע,ה
מאשר כי בתקופה האחרונה חלה ירידה אולם הוא ציין כי הביקוש לרכבים בעזה הוא בדרך כלל נמוך. הוא מסר כי לפני המשבר הנוכחי היה מוכר בממוצע שלוש מכוניות  בשבוע אולם עתה הוא לא מצליח למכור אפילו רכב אחד. לדבריו, ההיצע גבוה יותר מהביקוש בייחוד מאז הטילה ממשלת חמאס מס על רכישת הרכבים.

 

סוחר רכב אחר, אוסאמה חמאד, סיפר כי המשבר הנוכחי מאלץ אותו לא למכור מכוניות. הוא הצהיר כי לפני פרוץ המשבר הנוכחי רכש רכב גוף במחיר של 24 אלף דולר. הוא מציע אותה למכירה, אולם לטענתו המתעניינים אינם מוכנים לשלם את המחיר הזה ולכן הוא נמנע ממכירתה.

 

עוד סוחר רכב, חאג' וליד חמדאן, טוען כי הסיבה לירידת המחירים של המכוניות אינה קשורה למשבר הדלק. לדבריו, הסיבה לירידה במחירים היא הברחת הרכבים ממצרים דרך המנהרות. חמדאן מייבא רכבים בערוץ הרשמי דרך מעבר כרם שלום. הוא העריך כי השוק יתאושש במהרה. עדנאן אבו עודה ממשרד התחבורה העזתי מחזק את דבריו של חמדאן,  וטוען כי הירידה במחירי היא תוצאה של הגידול בהיצע לעומת הביקוש הנמוך.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x