שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

רוביני: כלכלת סין תאט באופן משמעותי ב-2012

הכלכלן שחזה המשבר ב-2008 מעריך כי יש סכנה שהצמיחה תרד הרבה מתחת ל-8%. "יש ירידה בשוק הדיור, הצמיחה בייצוא מאטה", אמר

בלומברג 23:4220.01.12
כלכלת סין תאט ב-2012, מה שיגרום לקובעי המדיניות להפחית את שיעורי הריבית ולהקל בהגבלות על הלוואות, כך מעריך נוריאל רוביני, הכלכלן שחזה את המשבר ב-2008.

 

"הולכת להיות האטה משמעותית בצמיחה השנה", אמר רוביני בראיון לרשת הטלוויזיה של בלומברג היום (ו'). "יש ירידה בשוק הדיור, הצמיחה בייצוא מאטה. אם הם לא יעשו משהו - תמריצים באשראי מוניטארי ופיסקאלי - הסכנה היא שהצמיחה תאט הרבה מתחת ל-8%", אמר.

 

התמ"ג בסין צמח ב-9.2% בשנה שעברה, הקצב הנמוך ביותר מאז 2002, בעקבות הצטננות בשוק הדיור ולאחר שמשבר החוב בסין פגע בביקוש לייצוא מהמדינה. הבנק המרכזי הוריד את דרישת הרזרבות לבנקים בחודש שעבר בפעם הראשונה מזה שלוש שנים, והממשלה איפשרה לחמשת הבנקים הגדולים להעלות את שיעור ההלוואות ברבעון הראשון, והיא עשויה גם להקטין את דרישות ההון לבנקים, כך דווח השבוע לפי מקורות הבקיאים בעניין.

 

סין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, תוריד עוד את דרישות הלימות ההון לבנקים במחצית הראשונה של השנה ותפחית את שיעור ריבית הבסיס בפעם הראשונה מאז 2008, על מנת "להתניע את הכלכלה", אמר רוביני. צמיחה מתחת ל-8% תיצור "רעש פוליטי" בעת שהמדינה מתמודדת עם חילופי שילטון, אמר רוביני.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x