$
כלכלה ומדיניות

ארה"ב: מדד ה-ISM עלה ל-62.2 נקודות בנובמבר

המדד של המכון לניהול רכש בשיקגו מצביע על התרחבות גדולה יותר מזו שציפו לה הכלכלנים, אשר חזו עלייה מתונה יותר לרמה של 58.5 נקודות; מדד חוזי רכישת הבתים עלה גם הוא והגיע ל-93.3 נקודות

סוכנויות הידיעות 17:2630.11.11

המכון לניהול רכש בשיקגו (ISM) דיווח היום (ד) כי המדד העסקי שלו עלה לרמה של 62.6 נקודות בנובמבר, לעומת 58.4 נקודות באוקטובר. רמה מעל 50 מצביעה על התרחבות, בעוד שכל קריאה נמוכה יותר מתייחסת להתכווצות. הכלכלנים ציפו לעלייה מתונה יותר לרמה של 58.5.

 

הכלכלנים עוקבים אחר המדד של שיקגו ומדדי יצור אזוריים אחרים על מנת לקבל תמונה בנוגע לתחזית הארצית. המדד בשיקגו מבוסס על סקר שנערך בקרב מנהלי רכש בחברות ייצור ובחברות שירותים, הפועלים בארצות הברית ומחוצה לה, ולפיכך מצביע על צמיחה כללית בארצות הברית.

 

בד בבד, מספר האמריקאים שחתמו על חוזים לרכישת בתים זינק באוקטובר לרמה הגבוהה ביותר מזה שנה, אולם העלייה מגיעה לאחר שלושה חודשים של ירידות
ואינה מספיקה כדי לסמן את התאוששות שוק הדיור האמריקאי.

 

האיגוד הארצי של סוכני הנדל"ן בארה"ב מסר כי המדד של חוזי המכירה עלה ב-10.4% בחודש שעבר לקריאה של 93.3 נקודות. באופן כללי, קריאה מעל 100 נחשבת בריאה, אולם מאז אפריל 2010, חודש לפני פקיעת התוקף של הקלת מס פדראלית לרוכשי בתים, המדד לא הגיע לרמות הללו.

 

חתימות חוזים לרוב מצביעות על הכיוון אליו הולך השוק. בדרך כלל יש הפרש של חודש עד חודשיים בין החתימה על חוזה וסגירת עסקה. אולם בתקופה האחרונה, מספר הולך וגדל של קונים ביטלו חוזים לאחר שהערכות שווי הצביעו על כך ששווי הבית נמוך ממחיר החוזה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x