$
חברה וסביבה

ריצ'רד ברנסון בהצהרה מפתיעה: "הקפיטליזם איבד את דרכו"

מייסד וירג'ין גרופ, שרכש השבוע במיליארד דולר את נורתרן רוק, בנק המשכנתאות הבריטי שהולאם בעיצומו של המשבר ב-2008: " ההתמקדות קצרת-הטווח ברווח גרמה לרוב העסקים לשכוח את התפקיד ארוך-הטווח החשוב שהם ממלאים"

סוכנויות הידיעות 15:1919.11.11

"הקפיטליזם איבד את דרכו, ורווח פיננסי לא צריך להיות הכוח המניע העיקרי מאחורי עסקים גדולים. כך אמר ריצ'רד ברנסון, מייסד וירג'ין גרופ, אשר רכש השבוע תמורת מיליארד דולר את את נורתרן רוק, בנק המשכנתאות הבריטי שהולאם בעיצומו של המשבר ב-2008.

 

ברנסון כתב את דבריו בהקדמה
לספרו, "לדפוק את העסקים כרגיל". בספר הוא כותב שברצונו לשקף "מהפכה חיה וברורה מהאופן שבו תמיד נהגו לעשות עסקים, כשהרווח הפיננסי היה הכוח המניע היחיד".

 

"ייתכן שההצהרה לא פופולרית, אז תהיו סבלניים איתי", אמר ברנסון בהשקת הספר בלונדון השבוע. "אני באמת חושב שהקפיטליזם נוצר כדי לעזור לאנשים לחיות חיים טובים יותר, אך למרבה הצער עם השנים הוא איבד קצת את דרכו. ההתמקדות קצרת-הטווח ברווח גרמה לרוב העסקים לשכוח את התפקיד ארוך-הטווח החשוב שהם ממלאים בדאגה לאנשים ולכדור הארץ".

 

לברנסון היו גם מילות תמיכה לפעילי המחאה בוול סטריט. "בצדק רב, אנשים בכל רחבי העולם כבר לא מקבלים את הגישה קצרת-הטווח לרווח ודורשים שגישת ה'עסקים כרגיל' תשתנה", אמר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x