$
כלכלה ומדיניות

בידיים של אובמה: הקונגרס האמריקאי אישר הסכמי סחר חופשי עם דרום קוריאה, קולומביה ופנמה

ההסכם עם דרום קוריאה, הגדול ביותר עבור ארצות הברית מאז הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה שנחתם ב-1994, מסיר את המכס על קרוב לשני שליש מהייצוא החקלאי האמריקאי. ההסכם יעלה את הייצוא האמריקאי ב-10.9 מיליארד דולר בשנה הראשונה שבה ייכנס לתוקף

בלומברג 12:2713.10.11

הקונגרס האמריקאי אישר הסכמי סחר חופשי עם דרום קוריאה, קולומביה ופנמה, ובכך הסתיימו שנים של מבוי סתום. לדברי התומכים בהסכמים הם מציעים את ההזדמנויות הגדולות ביותר מזה עשורים ליצואנים.

 

ההסכמים עוברים לאישורו של הנשיא ברק אובמה, שניסה במשך שנתיים להרחיב את התמיכה הדמוקרטית בהסכמים שנובעים מהסכמות ראשוניות שהשיג קודמו בתפקיד.

 

ההסכם עם דרום קוריאה, הגדול ביותר עבור ארצות הברית מאז הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה שנחתם ב-1994, מסיר את המכס על קרוב לשני שליש מהייצוא החקלאי האמריקאי, ויסיר בהדרגה את המסים המוטלים על למעלה מ-95% מהייצוא התעשייתי בתוך חמש שנים.

 

"זוהי התקדמות מבורכת המראה כי קובעי המדיניות יכולים להשיג הסכם חיובי לטווח הארוך עבור כל הצדדים המעורבים מבחינת צמיחת התמ"ג", אומר רוברט סוברמאן, כלכלן בכיר לאסיה בנומורה הולדינגס. "הייתה השנה הרבה אכזבה בשוק מקובעי המדיניות".

 

ההסכם עם דרום קוריאה יעלה את הייצוא האמריקאי ב-10.9 מיליארד דולר בשנה הראשונה שבה ייכנס לתוקף, כך על פי ועדת הסחר הבינלאומית של ארצות הברית. ההסכם עם קולומביה יעלה את היצוא ב-1.1 מיליארד דולר בשנה. משרד המסחר האמריקאי ימנע את ההפסד של 380 אלף משרות.

 

חברות כמו אייס, סיטיגרופ ופייזר הובילו את המאמצים לאשר את ההסכם עם דרום קוריאה, ואילו קטרפילר, ווירפול וג'נרל אלקטריק, הם בין התומכים הגדולים ביותר של ההסכם עם קולומביה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x