$
המזרח התיכון

אשתו וילדיו של מועמר קדאפי נמלטו לאלג'יריה

שכנתה של לוב, שהואשמה על-ידי המורדים כי תמכה בשליט המודח וסיפקה לו שכירי חרב, הודיעה הערב כי האשה ספיה והילדים עאישה, חניבעל ומוחמד, נכנסו לשטחה

סוכנויות הידיעות 21:4829.08.11

משרד החוץ של אלג'יריה הודיע הערב (יום ב') כי רעייתו של שליט לוב הנמלט, מועמר קדאפי, ושלושה מילדיו, ברחו אל המדינה ונמצאים בה כעת. לפי אלג'יריה, מלבד רעייתו ספיה נמצאים בתחומיה כעת גם בתו עאישה ובניו חניבעל ומוחמד. לפי הדיווח, השלושה נכנסו לאלג'יריה היום. לא נמסר אם

קדאפי עצמו הגיעה למדינה.

 

בסוף השבוע דיווחה סוכנות הידיעות המצרית, מפי המורדים בלוב, כי שיירה של שש מכוניות מרצדס משוריינות חצתה את הגבול לעיירה רדמיס שבאלג'יריה, וייתכן שבה נמצאים קדאפי וכמה מבני משפחתו. משרד החוץ האלג'יראי הכחיש אז את הדיווח. עוד לפני כן הועלתה הסברה בעולם כי אלג'יריה יכולה לתת מקלט לקדאפי, ומדינות נוספות שהוזכרו כמועמדות סבירות ל"תפקיד" הן זימבבווה ודרום-אפריקה.

  

אלג'יריה הוסיפה בהודעתה הערב כי דיווחה למזכ"ל האו"ם, למועצת הביטחון של הארגון ולראש מועצת המעבר הזמנית של המורדים בלוב על הגעת בני משפחת קדאפי.

 

כמו קדאפי עצמו, גם ילדיו שברחו ללוב עלו בשנים האחרונות ובשבוע האחרון לכותרות בהקשרים ביזאריים. בנו חניבעל נעצר בשוויץ אחרי שהיכה בקולב את משרתיו, ובעקבות זאת ניתקה לוב את יחסיה עם שוויץ ואיימה עליה במלחמת ג'יהאד; הבן מוחמד התראיין לאל-ג'זירה בשבת שעברה, אחרי שהמורדים הגיעו לטריפולי, כשירי כבד נשמע מתוך ביתו; ובביתה של הבת עאישה התגלו ספה מוזהבת בדמותה שלה, בריכה מפוארת, ושאר פריטים מנקרי עיניים, בעוד עמה חי בעוני קשה.

  

לפי שעה עדיין לא ידוע היכן נמצא קדאפי עצמו, אולם עד כה העריכו המורדים כי הוא מוסיף להסתתר בבירה טריפולי או בעיר הולדתו סירת, המעוז האחרון של קדאפי. המורדים צרים כעת על סירת משני כיוונים, ובמקביל ממשיכים להדק את שליטתם בבירה טריפולי, שאותה כבשו בשבוע שעבר. 

 

המורדים: נבקש מאלג'יריה להסגיר

 

אף ששלטון קדאפי קרס, המורדים טרם הצליחו לשים את ידיהם על קדאפי או בני משפחתו. בשבוע שעבר דווח כי בניו סייף אל-איסלאם ומוחמד נעצרו, אך הדיווח הזה הוזם, וסייף אל-איסלאם אף יצא לתקשורת כמה שעות אחר כך. תפיסתם והעמדתם לדין בגין הפשעים נגד האנושות שבוצעו לפי החשד בלוב, נחשבים לצעדים הכרחיים עבור המורדים כדי להשלים את הניצחון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x