כלכלה ומדיניות

סטנלי פישר דורג בין ששת הנגידים הטובים בעולם

בן ברננקי, יו"ר הפד, זכה רק לציון כמעט טוב בדירוג השנתי של מגזין גלובל פייננס המדרג את נגידי הבנקים המרכזיים בעולם. פישר זכה לציון A יחד עם הנגידים של אוסטרליה, לבנון, מלזיה, פיליפינים וטייוואן

סוכנויות הידיעות 12:2328.08.11
יו"ר הבנק הפדראלי המרכזי בן ברננקי זכה לציון "C" (כמעט טוב) בדירוג השנתי של מגזין גלובל פייננס של נגידי הבנקים המרכזיים בעולם. לעומתו סטנלי פישר נמצא בין ששת הנגידים היחידים שזכו לציון הגבוה ביותר A, יחד עם גלן סטיבנס מאוסטרליה, ריאד סלמה מלבנון, הנגיד של מלזיה זטי אכטר
עזיז, אמנדו טטנגו מהפיליפינים ופאי – נאן פרנג מטייוואן. לעומת זאת, נגידת הבנק המרכזי של ארגנטינה מרסדס מרקו דל פונט קיבלה את הציון הנמוך ביותר D (מספיק בקושי).

 

ציונו של ברננקי נותר ללא שינוי מהשנה שעברה, בעוד שהנשיא היוצא של הבנק האירופי המרכזי ז'אן קלוד טרישה קיבל B- (ציון טוב), ירידה מציון A בשנה שעברה. נגיד הבנק המרכזי של יפן מאסאקי שירקוואה קיבל אף הוא ציון C (כמעט טוב), בעוד שמארק קרני מקנדה ומרווין קינג הבריטי זכו לציון B (כמעט טוב מאד).

 

התעודה של 37 נגידי הבנקים המרכזיים, שפורסמה לראשונה ב-1994, מבוססת על מידת ההצלחה שלהם בתחומים כגון שליטה באינפלציה, עמידה ביעדי צמיחה כלכליים וניהול שיעורי הריבית. הציונים פורסמו לקראת כנס ג'קסון הול שנערך בסוף השבוע.

 

"במהלך אחת השנים הקשות שידענו, נגידי הבנקים המרכזיים עמדו במבחנים קשים", הודה מו"ל המגזין ג'וזף גיארפוטו.

 

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x