שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

לא רק מתחת לבלטות: מקומות בלתי שגרתיים להחבאת המרשרשים

הנפילות בבורסה מאיימות על החסכונות? יש אנשים שמעדיפים לשמור את המזומן שלהם במקומות יצירתיים יותר - במקפיא למשל

סוכנויות הידיעות 22:1815.08.11

בעוד רבבות מפסידים את כספם בבורסה ואחרים מושכים את כספם מהקרנות, יש אנשים שמעדיפים מעדיפים לשמור את ממונם במקומות שבהם הוא לא יאבד, כגון במחסנית של רובה, בקופסת טמפונים או בתוך דובי צעצוע.

 

קארי הופקינס, למשל, העניקה לדודתה אוגרת-המזומנים "כספת חסה" - פסל דמוי חסה ובו תא נסתר. אך כאשר ראתה דודתה של הופקינס פרסומת לאותה הכספת בדיוק, השליכה אותה כהרף עין לפח האשפה בהאמינה שה"כיסוי" שלה נחשף ושכספה כבר אינו מוגן מפני גניבה אם חלילה ייפרץ ביתה.

 

אישה אחרת בשם קייט מקדונלד שומרת את שטרותיה בתוך מעטפה שאותה היא נוהגת לקפל, לעטוף ברדיד אלומיניום ולשמור במקפיא. "זה מעניק מימד חדש למושג 'הקפאת נכסים'", אומרת מקדונלד.

 

שוקי ההון בעולם אינם יציבים וספגו לאחרונה ירידות חדות. משקיעים מבקשים להשקיע את כספם בנכסים מוחשיים כגון מזומנים וזהב, אך כמובן שהם זקוקים למקום מחבוא ראוי עבור אוצרותיהם.

 

המשקיעים מחפשים מקום בטוח המשקיעים מחפשים מקום בטוח צילום: shutterstock

 

אתר Mint.com ביקש מקוראיו לציין מקומות מסתור בלתי שגרתיים שבהם הם שומרים את ממונם.

 

התשובות היו שונות ומשונות - החל מקופסת אייפון ומדופן אחורית של רשמקול וכלה בקופסת קרקרים ובתיק יוצא דופן. גם משקוף הדלת וקופסת וופלים נכללו ברשימה.

 

אין ספק ש"אוגר המזומנים" המצוי עשה קפיצת מדרגה מהימים שבהם המזרון היה מקום המקלט המוכר והאהוב של המרשרשים.

 

קורא אחד ציין שאת כספו הוא נוהג לשמור בין לוחות העץ של מסגרת מיטתו, ואילו גולשת אחרת ציינה שהיא מטמינה שטרות מגולגלים בתוך גרבי ניילון במעמקי מגירת הלבנים שלה.

 

"האמת היא שהתקנו בתקרת המטבח גלאי עשן שאת רכיביו הוצאנו", סיפר אחד מהגולשים. "זהו המקום המושלם להחבאת כסף וקל להגיע אליו עם דרגש העומד במטבח. לא נראה לי שגנבים יעלו בדעתם לחפש שלל בתוך גלאי עשן".

 

קוראים אחרים התבדחו שמקום המסתור המושלם לכסף הוא שוק ההון. "שוק ההון הוא מקום כה יעיל להחבאת ממון - אפילו אני לא מצליח למצוא שם את הכסף שלי," התלוצץ אחד מהקוראים.

 

 צילום: shutterstock

 

כמובן שלהחביא כסף בבית צופן בחובו סיכון, אומר דיויד הפטי , נשיאה של חברה לתכנון פיננסי, Hefty Wealth Partners. לא רק שישנה סכנה שהכסף ייגנב, אלא שבעל הממון לא זוכה ליהנות מתשואות שהכסף היה יכול להניב לו היה נשמר בתוכנית חיסכון – גם אם מדובר בתשואה נמוכה. "זוהי תגובת 'לחם או ברח' טיפוסית", אומר הפטי. "אנשים הטומנים את כספם במחבוא בביתם מפוחדים וכבר אינם שמים את מבטחם במערכת הפיננסית".

 

כראייה לנאמר, על פי נתונים של אתר CNNMoney, ישנה עלייה חדה במכירת כספות בארצות הברית. חברת הכספות Value Safes דיווחה על ממוצע מכירות ליום של 13 אלף דולר במהלך השבוע האחרון בלבד. באמזון דגם כספת במחיר 170 דולר הפך לאחד מהפריטים הנמכרים ביותר.

 

 צילום: shutterstock

חברת Maximum Security המוכרת כספות המיועדות לשמירה על תכשיטים, על מטבעות, על רובים ועל חפצי ערך נוספים, טוענת שהביקוש לכספות עלה ביותר מ-30% במהלך השבועיים האחרונים. בעליה של החברה, ננסי בריאן, אומרת שהמכירות החלו לעלות כבר לפני שלוש שנים עם סימניו הראשונים של המיתון הכלכלי."אנשים מודאגים מהיחלשותו של הדולר, מפשיעה גוברת ומהאפשרות שהמהומות המשתוללות ברחבי העולם יגיעו גם לארצות הברית".

 

חרף הצמצום בהוצאות עקב המצב הכלכלי, לקוחות רבים לא חוסכים כאשר הדבר מגיע לחפצי הערך שלהם. חברת Brown Safe מציינת שהמכירות של דגמי הכספות האיכותיות שלה, שמחירן נע בין 450 דולר ל-120 אלף דולר, עלו בכ-38% בשלושת השבועות האחרונים. החברה טוענת שהסיבה לכך היא שאנשים כבר אינם סומכים על הבנקים שלהם ואינם בוטחים בביצועי שוק ההון. 

 

בעלי החברות מציינים שהעלייה במכירות הינה תוצאה ישירה של המצב הכלכלי הנוכחי. "עד עתה, לאנשים היו אמצעים להחליף חפצי ערך שאבדו או שנגנבו. כעת התחושה היא שהם איבדו הכול," מסביר ריצ'ארד קרסלובסקי, נשיא חברת Empire Safe. "זמנים קשים בהכרח מביאים לעליה בשיעור הגניבות", הוא מוסיף. " ומן הסתם לקוחות אמידים יעשו ככל שביכולתם כדי להגן על רכושם מפני פריצות ואפילו מפני עוזרות בית שכבר אינן זוכות לאמון מלא כמו בעבר".

 

אמנם מכירות החברה עלו ביותר מ-20% במהלך השבוע אך קרסלובסקי טוען שהעלייה הגדולה עוד לפנינו. "מכירות לא גואות בבת אחת במצבים כאלו," הוא טוען. "זה כמו צונאמי – כשאתה רואה את הגלים מגיעים, אתה מאבד את העשתונות, ורק אחר כך אנשים מתחילים להבין מה בעצם קרה – אז באמת מגיע גל ענק של ביקושים"

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x