שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

איך מוציאים על ילד 46 אלף דולר בחודש?

דוגמנית העל לינדה אוונג'ליסטה תובעת מזונות מבעלה לשעבר, פרנסואה הנרי-פינו עבור בנם אוגוסטין בן ה-4. יועצת לעשירון העליון בניו יורק מסבירה ממה מורכב הסכום המוצדק, לדבריה

סוכנויות הידיעות 21:5706.08.11

כמה עולה לגדל במנהטן ילד בן 4, בנם של דוגמנית על ומיליארדר צרפתי? דוגמנית העל, לינדה אוונג'ליסטה, תובעת מזונות בסך 46 אלף דולר מבעלה לשעבר, פרנסואה הנרי-פינו, המיליארדר הצרפתי ששווי משפחתו נאמד ב-11.5 מילארד דולר, עומד בראש הקונצרן פינו-פרינטמפ-רדוט (Pinault-Printemps-Redoute) שבין אחזקותיו מותגים כגון גוצ'י, איב סן-לורן ובוטגה ונטה.

 

בהופעתה בפני שופט בית המשפט לענייני משפחה במנהטן, טענה אוונג'ליסטה שזהו הסכום המינימאלי הדרוש לכיסוי הוצאותיה בגין בנם המשותף, אוגוסטין ג'יימס בן ה-4, ולהבטחת רמת החיים אליה הורגל. השופט ציין כי זו ככל הנראה "תביעת המזונות הגדולה ביותר בהיסטוריה של בתי המשפט לענייני משפחה".

 

האם, הדוגמנית לינדה אוונג'ליסטה האם, הדוגמנית לינדה אוונג'ליסטה צילום: אי פי איי

 

עורך דינה של אוונג'ליסטה טען שהסכום החודשי המסתכם בלא פחות מ-552 אלף דולר בשנה, נועד לכיסוי הוצאות על מטפלות בכל שעות היממה, נהגים ושומרי ראש הדרושים לשמירה על בטחונו ועל רווחתו של אוגוסטין.

 

אלו היודעים דבר או שניים על יוקר המחייה בעיר סבורים מן הסתם שעל אוונג'ליסטה לדרוש סכום גבוה יותר. כדי להבין כיצד יכול זאטוט בן 4 "לשרוף" 46 אלף דולר במנהטן, פנינו לנטאשה פרל, יועצת סגנון חיים לעשירון העליון. להלן ה"מאזן" שערכה:

 

הוצאות טיפול

 

במקרה של אגוסטין לא מדובר במטפלת אחת אלא בצוות שיטפל בו 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע או למה שבעלי הממון מכנים "כיסוי מלא 24/7". טיפול זה מצריך צוות של לא פחות משלוש מטפלות – שתיים העובדות במשמרות ואחת כגיבוי לעת הצורך. "רצוי שלמטפלת השלישית יהיו כישורים מיוחדים כגון היכולת ללמד את הילד מנדרינית", אומרת פרל. "כאשר מדובר בבן, ייתכן שתפקידה של המטפלת השלישית יהיה לרוץ אחריו בפארק ולשחק אתו בכדור."

 

עלות כוללת: לפחות 23 אלף דולר, כמחצית מהסכום הכולל.

 

האב, פרנסואה הנרי-פינו האב, פרנסואה הנרי-פינו צילום: בלומברג

 

הוצאות חינוך

 

אוגוסטין לומד בגן פרטי מהשורה הראשונה ושכר הלימוד שם הוא 2,500 דולר בחודש (כ-30 אלף דולר בשנה). בבית ספר פרטי יעמוד שכר הלימוד השנתי על בין 36 ל-40 אלף דולר בשנה.

 

הוצאות ביגוד

 

אי אפשר להיות צאצא של דוגמנית-על כמו לינדה אוונג'ליסטה וללבוש בגדים שאינם מותג. על מנת שאוגוסטין יוכל ללבוש את מיטב האופנה של קלואה, ברלינגטון וג'קאדי (האם אין לגוצ'י ליין בגדי ילדים למען השם?) יש להוציא לא פחות מ-3,000 דולר בחודש.

 

הוצאות על חוגים ופעילויות

 

חוג סיף, שיעורים פרטיים בצרפתית, חוג כדורגל ומיני תוספות הדרושות ל"הצלחתו" של כל זאטוט בן מנהטן מסתכמים בין 2,000 ל-5,000 דולר בחודש.

 

הוצאות נסיעה

 

"אוגוסטין מן הסתם זקוק לנהג משלו שכן אין באפשרותם לחלוק נהג אחד עם אמו", מסבירה פרל. "אם עליו להיות בבית הספר בשעה שמונה בבוקר ואילו אימו נאלצת לבלות עד השעות הקטנות של הלילה, הם יזדקקו לשני נהגים". הוסיפו לחשבון עוד 8,000-6,000 דולר בחודש.

 

עד כה אנו כבר עומדים על הוצאות חודשיות של יותר מ-41 אלף דולר, וזאת מבלי לכלול את עלויות הסושי היומיות, את ההוצאות על צעצועים מהחנות היוקרתית שוורץ (F.A.O. Schwartz) ואת מסיבות ימי ההולדת על גג מרכז רוקפלר.

 

"על פניו, 46 אלף דולר הוא סכום עתק, והוא באמת כזה", אומרת פרל. "אך כשמדובר בילד בר-מזל בניו-יורק, בהחלט אפשר להבין כיצד הוצאותיו עשויות להגיע אפילו לסכום של 50 אלף דולר בחודש.

 

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x