$
כלכלה ומדיניות

אירלנד: בעלי האג"ח המרכזיים צריכים לחלוק בהפסדי הבנקים במדינה

הבנק המרכזי האירופי מתנגד להטלת ההפסדים על המשקיעים. כלכלן: מדובר בלחץ על המשקיעים ובהגברת הלחצים על מימון הבנקים. הבנק המרכזי האירופי לא ייקח זאת ברצינות

בלומברג 14:2416.06.11

אירלנד פתחה חזית חדשה בניסיון לארגן מחדש את החוב במדינות הפריפריה של גוש היורו (PIIGS), מה שמגביר את חששות הבנק המרכזי האירופי בניסיון למנוע גל נוסף של מהומה פיננסית.

 

שר האוצר האירי מייקל נונאן אמר אתמול כי על בעלי האג"ח המרכזיים לחלוק בהפסדים של אנגלו אייריש

בנק ושל אייריש ניישנווייד בילדינג סוסייטי, בניגוד למדיניות להגנה על בעלי ניירות ערך חשובים. הבנק המרכזי האירופי מתנגד להטלת ההפסדים על המשקיעים. נשיא הבנק ז'אן-קלוד טרישה אמר בפברואר כי תספורות אינן כלולות בתוכנית לצמצום נטל החוב של אירלנד.

 

שינוי הגישה של אירלנד בנוגע למעורבות בעלי האג"ח במשבר הבנקים שלה צץ בעוד המחוקקים האירופים נאבקים ליישב מחלוקת בנוגע למניעת משבר ממשלתי ביוון. אף ששר האוצר הגרמני וולפגנג שאובלה אמר בשבוע שעבר שמדינתו מתעקשת כי המגזר הפרטי ישתתף בתהליך, עמיתתו הצרפתייה כריסטין לאגארד שללה כל פעולה שנחשבת "אירוע אשראי", בהתאם לעמדת הבנק המרכזי האירופי.

 

"לא יכול להיות שנונאן רציני", אמר קלאוס באדר, כלכלן בסוסייטה ז'נרל בלונדון. "לא מדובר בחיסכון כמו שאירלנד מנסה לשפר את תנאי החילוץ שלה, בדיוק כשהיורוגרופ מתמקד ביוון. באופן טבעי מדובר בלחץ על המשקיעים ובהגברת הלחצים על מימון הבנקים. הבנק המרכזי האירופי לא ייקח זאת ברצינות, אבל גורם המטרד גבוה מאוד".

 

הבנק המרכזי האירופי סירב להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x