שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

העודף המסחרי של סין צמח מעבר לתחזיות: 11.4 מיליארד דולר

תחזיות האנליסטים היו לעודף של 3.2 מיליארד דולר; גורמים בכירים בארה"ב קראו בשיחות בוושינגטון לייסוף מהיר יותר של היואן

בלומברג 10:3310.05.11

סין דיווחה על עודף מסחרי גבוה לחודש אפריל, 11.4 מיליארד דולר; תחזיות האנליסטים היו לעודף קטן בהרבה - 3.2 מיליארד דולר. בתוך כך, גורמים בכירים בארה"ב קראו בשיחות בוושינגטון לייסוף מהיר יותר של היואן.

 

הנתונים שפרסמה היום רשות המכס של סין מלמדים על צמיחה משמעותית
של העודף המסחרי, שעמד על 140 מיליון דולר בחודש שעבר ו-1.68 מיליארד דולר בחודש המקביל אשתקד. היבוא באפריל צמח ב-21.8%, לעומת צמיחה של 27.3% במרץ; הייצוא צמח ב-29.9% ל-156 מיליארד דולר, לעומת עלייה של 35.8% במרץ.

 

אתמול, בפתיחת כנס דיאלוג אסטרטגי וכלכלי שיימשך יומיים, אמר שר האוצר של ארה"ב טימותי גייתנר כי סין מתקדמת "לקראת שער חליפין גמיש יותר", וגומלת את הכלכלה שלה מתלות בייצוא.

 

היואן התחזק השנה לרמות הגבוהות ביותר מאז 1993, וקרוב לוודאי ששיעור האינפלציה הנוכחי, שהוא המהיר ביותר מאז 2008, ידרבן את הממשלה לאפשר לייסוף להימשך.

 

"מופעלים לחצים רבים לייסוף היואן בגלל האינפלציה", אמר מא ג'ון, כלכלן ראשי בשלוחה הסינית של דויטשה בנק, עוד לפני פרסום הנתונים. לדבריו, הקשרים הפוליטיים עם ארה"ב משחקים "תפקיד עדין מאוד" במדיניות המוניטרית הנוכחית של סין. הבנק המרכזי של סין קבע אתמול שער שיא ליואן, 6.4988 יואן לדולר. 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x