$
חברה וסביבה

אוסמה מת, האמריקאים חוגגים בקניות

חיסולו של בן-לאדן הוליד תעשייה של מכירת מזכרות בארה"ב, הכוללת עותקי עיתונים במחיר מוזל, חולצות ומדבקות עם שלל ססמאות יצירתיות

סוכנויות הידיעות 17:2203.05.11

ההודעה על חיסולו של אוסמה בן-לאדן אתמול (ב') הולידה תעשייה קטנה של מזכרות בארה"ב, בהובלת דוכנים שהוקמו ברחובות ואתרי אינטרנט שמיהרו למכור תליונים זולים ושלל מזכרות לציון האירוע.

 

ספלים וחולצות שעוצבו במהירות הועמדו כבר למכירה באינטרנט - רבים הציגו את דמותו

של בן לאדן, לעיתים קרובות בתוספת המילה "מת" באותיות גדולות. "מצטער שלקח כל כך הרבה זמן להשיג עותק של תעודת הלידה שלי. הייתי עסוק מדי בחיסול של בן לאדן", נכתב על אחת החולצות שנמכרת תמורת 22 דולר. חולצות אחרות מציגות תמונות של חיילים ודגלים אמריקאיים, ובאחרת נכתב "היי אוסמה, תמסור ד"ש להיטלר".

 

באתר CafePress המאפשר למשתמשים לעלות עיצובים לחולצות וסטיקרים, הועלו למעלה מאלף תמונות של בן לאדן מאז היוודע החדשות. "מילת החיפוש המובילה באתר שלנו היא אוסמה בן לאדן", מספר ג'ו שמידט, מנהל השיווק בחברה. "הפטריוטיות עומדת במרכז ההתעניינות פה, חגיגת העובדה שארצות הברית דבקה במטרה ותמיכה בנשיא אובמה ובצבא", הסביר.

 

באתר המכירות הפומביות איביי המשתמשים מכרו עותקים של עיתוני היום במחירים מוזלים. חבילה של 3 עיתוני הניו יורק פוסט עם הכותרת "תפסנו אותו" הועמדה למכירה תמורת 18.99 דולר, בעוד חבילה של 6 עיתונים, כולל הניו יורק דיילי ניוז שהתהדר בכותרת "תירקב בגיהינום", הוצעה למכירה תמורת 39.99 דולר.

 

במקביל למכירות באינטרנט, בגראונד זירו בניו יורק התאספו בתוך מספר שעות סוחרים שמכרו דגלים ב-3 דולר לאחד לקהל שבא לחגוג את החדשות ואילו בחנות לציוד צבאי בצפון קרולינה ציינו את האירוע עם הנחה של 15% ללקוחות שהקלידו את הסיסמה כופר (infidel) באתר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x