$
כלכלה ומדיניות

בכירים רפובליקנים: טראמפ לא יכול להביס את אובמה

לפי סקר משבוע שעבר, טייקון הנדל"ן מוביל במרוץ לראשות המפלגה הרפובליקנית, אך שם חוששים מבחירתו וטוענים כי הוא רודף פרסום

סוכנויות הידיעות 15:1920.04.11

מנהיגי המפלגה הרפובליקנית יוצאים במתקפה נגד טייקון הנדל"ן דונלד טראמפ, מתוך חשש שהפלירטוט שלו עם המרוץ לנשיאות ב-2012 פוגע בסיכויים שלהם להתמודד בהצלחה מול ברק אובמה.

 

בכירים רבים במפלגה מטילים ספק בכך שהמיליארדר וכוכב הטלוויזיה למעשה מעוניין בכאב ובסבל הנלווים לקמפיין נשיאותי. הם תופסים אותו כרודף פרסום, ואל דיבוריו על הבית הלבן כניסיון למשוך עוד תשומת לב אל עצמו.

אובמה. יביס את טראמפ? אובמה. יביס את טראמפ? צילום: בלומברג

 

אולם, הסקרים מצביעים על כך שטראמפ מרוויח מהפרסום הרב, ומהתקפתו נגד אובמה בטענה שנולד בקניה ולא בהוואי, ולפיכך לא רשאי לכהן כנשיא ארצות הברית. סקר משבוע שעבר הקנה לטראמפ 26% מהקולות  - מעל שאר המתמודדים במפלגה הרפובליקנית.

 

הבכירים דואגים מכך שההתעניינות של התקשורת בטראמפ באה על חשבון תשומת הלב שלרוב מוענקת למועמדים הרציניים יותר של המפלגה.

 

"מועמד בדיחה"

 

אותם בכירים אינם מאמינים שביכולתו של טראמפ להביס את אובמה. קרל רוב, ששימש כאדריכל מאחורי שני הניצחונות של בוש בבחירות, כינה את טראמפ "מועמד בדיחה" בשל ההתמקדות שלו בתעודת הלידה של אובמה.

 

ואילו כריס צ'וקולה, נשיא קבוצה של כלכלנים רפובליקנים פקפק ביכולותיו לתקן את הכלכלה. "דונלד טראמפ לנשיאות? אתם בטח צוחקים. הוא תומך בעליות מסים גבוהות שמצביעות על היעדר עצום בידע איך ליצור מקומות עבודה".

 

אולם הביקורת הנוקבת לא מפריעה לטראמפ להתראיין תחת כל עץ רענן ולקטול את אובמה, טייקוני הנפט מהמזרח התיכון, בוש ואפילו סין. "אם נפסיק לקנות מסין, סין תיפול כמו שאף מדינה לפניה לא נפלה", אמר בריאיון בשבוע שעבר. "סין זקוקה לנו יותר משאנו זקוקים לה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x