$
כלכלה ומדיניות

הסלמה במלחמות התקציב בוושינגטון: הרפובליקאים מציעים קיצוץ של 6 טריליון דולר בהוצאות

לפי הצעת התקציב, הראשונה מאז הבחירות בנובמבר, תיקבע תקרת מס כוללת בגובה 25% ויבוטלו תוכניות פדראליות כמו מדיקר; בשנה הבאה יופחת הגרעון ל-995 מיליארד דולר מ-1.4 טריליון דולר

בלומברג 18:5905.04.11
הרפובליקאים בבית הנבחרים האמריקאי חשפו היום (ג') תוכניות לשינוי כולל של התקציב הפדרלי והפחתת הגרעון התקציבי בשנים הקרובות בשלושה רבעים, עם קיצוץ של 6 טריליון דולר בהוצאות ותקרת מס של 25%.

 

לפי ההצעה, שהיא הצעת התקציב המקיפה הראשונה של הרפובליקאים מאז הבחירות

בנובמבר, יופחת הגרעון בשנה הבאה ל-995 מיליארד דולר, מ-1.4 טריליון היום. עד 2018 יקוצץ הגירעון, לפי ההצעה, ל-379 מיליארד דולר.

 

תוכניתו של יו"ר ועדת התקציב של בית הנבחרים, פול ריאן, נסמכת על קיצוץ בהוצאות כדי להפחית את הגירעון, וחותכת יותר מ-6 טריליון דולר במשך העשור הבא מעשרות תוכניות פדראליות ביניהן גם תוכניות ביטוח הבריאות מדיקר ומדיקאייד ותלושי מזון. בה בעת, מציע ריאן הקלות במסים, כאשר שיעור המס המירבי שנקבע יהיה 25%.

 

"אנחנו מאמינים שיש לנו אחריות מוסרית לקחת יוזמה ולהראות מנהיגות שהנשיא לא מספק", אמר ריאן לכתבים בוושינגטון היום. "הוא הימר על הפחתת החוב. אנחנו לא הולכים לעשות זאת", הוא אמר.

 

התוכנית מהווה הסלמה במלחמות התקציב בוושינגטון, שם נבחרי הציבור האמריקאים בילו חודשים רבים בניסיון להחליט מה יהיו רמות המימון של הממשל לשארית השנה. הצעתו של ריאן מהווה סיכון פוליטי מהותי עבור הרפובליקאים מכיוון שהדמוקרטים יתקפו לבטח את הקיצוצים המוצעים לתוכניות ממשלתיות פופולאריות, כמו מדיקר, לפני הבחירות לנשיאות ולקונגרס שיתקיימו בשנה הבאה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x