שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

יפן לא מתאוששת: "השיקום היקר בעולם"; תחזית הצמיחה מוסיפה לרדת

קרן המטבע הבינלאומית צפויה להוריד השבוע את תחזית הצמיחה של יפן לשנה הקרובה. מהלך דומה צפוי לבצע גם הבנק המרכזי של יפן. ראש ממשלת יפן ערך ביקור ראשון באזור שנפגע מרעידת האדמה והצונאמי, ואף נכנס למתחם שנסגר בשל הדליפה הרדיואקטיבית

סוכנויות הידיעות 12:0002.04.11

קרן המטבע הבינלאומית צפויה להוריד השבוע את תחזית הצמיחה של יפן לשנה הקרובה. מהלך דומה צפוי לבצע גם הבנק המרכזי של יפן.

 

בתוך כך,  ראש ממשלת יפן ערך ביקור ראשון באזור שנפגע מרעידת האדמה והצונאמי, ואף נכנס למתחם שנסגר בשל הדליפה הרדיואקטיבית. נאוטו קאן שוחח

עם פליטים שמתגוררים כעת במחנה ארעי בכפר הדייגים ריקוזנטקה, שרובו הושמד על ידי הצונאמי. "זה יהיה מאבק ארוך, אך הממשלה תעבוד קשה ביחד איתכם עד הסוף. אני רוצה שכולם יעשו כמיטב יכולתם", אמר קאן לאחד הניצולים השוהה כעת בבית ספר שהוסב למקלט.

 

על אף שהוקמו חומות ים נגד צונאמי, ריקוזנטקה הפכה לבוץ ואבק ורוב האוכלוסייה שלו שמנתה 23 אלף תושבים נהרגה או נפצעה, רבים נסחפו על ידי הגלים.

 

"אדם שהיה לו בית ליד החוף שאל אותי היכן הוא אמור לבנות בית עכשיו. אני עודדתי אותו והבטחתי לו שהממשלה תספק סיוע עד הסוף", סיפר קאן לכתבים.

 

בתוך כך, שלושה שבועות לאחר האסון, והכורים בפוקושימה אינם קרובים לחזרה לשליטה, ובריכות הדלק נותרות מחוממות מדי מפעילת הכורים, טוקיו אלקטריק, חברת החשמל הגדולה באסיה, רשמה ירידה של 80% במחיר המניות שלה מאז האסון. יפן צפויה לעמוד בפני חשבון שיקום בגובה 300 מיליון דולר, ועפי שמעריכים כלכלנים יהיה הגבוה ביותר בעולם מאסון טבע.

 

כתוצאה מכך, קרן המטבע הבינלאומית צפויה להוריד את תחזית הצמיחה שלה של יפן לשנה הקרובה. מהלך דומה צפוי לבצע בשבוע הקרוב הבנק המרכזי של יפן.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x