שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

יפן: מים רדיואקטיביים זורמים מפוקושימה לים

מים רדיואקטיביים ברמה גבוהה דולפים לאוקיינוס השקט דרך פיר בטון שנסדק בכור מספר 2 בפוקושימה. סוכנות הגרעין היפנית הודיעה כי חברת TEPCO תשפוך בטון על הפיר

סוכנויות הידיעות 11:1002.04.11

מים רדיואקטיביים זורמים לאוקיינוס השקט: החברה המפעילה את מתקן הגרעין היפני פוקושימה, שנפגע קשות בעקבות רעש האדמה בחודש שעבר, הודיעה הבוקר (שבת) כי גילתה שמים רדיואקטיביים ברמה גבוהה נוזלים מכור מספר 2 לאוקיינוס דרך פיר בטון שנסדק.

  

מחברת TEPCO נמסר כי הקרינה
בפיר עומדת על 1,000 מיליזיוורט. חשיפה ל-500 מיליזוורט לפרק זמן קצר עלולה להגביר את הסיכון לחלות בסרטן. ייתכן שמדובר במקור לקרינה שהתגלתה במי הים לאחרונה.

 

סוכנות הגרעין היפנית הודיעה כי TEPCO תשפוך בטון על הפיר כדי להפסיק את הדליפה. "עם עליית רמת הקרינה במים ליד המתקן, ניסינו להבין את הסיבה למה, ובקונטקסט הזה, זה יכול להיות מקור אחד. אנחנו בודקים דגימות של מים מהפיר ומהים ליד המתקן, ואנחנו באמת לא יכולים לדעת בוודאות עד שנבחן את התוצאות", אמר הידהיקו נישיאמה, סגן מנהל סוכנות הגרעין.

  

מוקדם יותר הודיעה החברה כי המאמצים להשיג שליטה מחודשת על ששת הכורים בפוקושימה נמשכים כל העת. בנוסף, TEPCO שופכת שרף על הנשורת הרדיואקטיבית, כדי למנוע ממנה להתפזר ברוח.

  

עיתון יפני דיווח בסוף השבוע כי ממשלת יפן מתכוונת להשתלט על החברה בעקבות משבר הגרעין, אך ראש הממשלה נאוטו קאן אמר כי היא תישאר בידיים פרטיות - למרות שתזדקק לסיוע פיננסי מהממשלה כדי להתמודד עם השלכות האירועים האחרונים.

  

כ-28 אלף בני אדם נהרגו או מוגדרים נעדרים בעקבות רעש האדמה והצונאמי שפקדו את יפן ב-11 במרס. יותר מ-166 אלף בני אדם חיים במקלטים. הנזק מוערך בכ-300 מיליארד דולר, מה שהופך את האסון ליקר בהיסטוריה. הנזק שגרמה סופת ההוריקן קתרינה בארצות הברית בשנת 2005, לשם השוואה, הוערך ב-81 מיליארד דולר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x