$
כלכלה ומדיניות

סקטור נותני השירות בארה"ב צמח יותר מהצפוי בפברואר

מדד ה-ISM עבור עסקים העוסקים במתן שירותים עלה ל-59.7, הרמה הגבוהה ביותר מאז אוגוסט 2005; התחזיות היו לירידה לרמה של 59.3

בלומברג 19:4903.03.11
סקטור נותני השירות צמח בפברואר יותר מן הצפוי, מה שמצביע על כך שכלכלת ארה"ב צמחה לא רק בסקטור הייצור. מדד ה-ISM עבור עסקים שאינם יצרניים עלה ל-59.7, הרמה הגבוהה ביותר מאז אוגוסט 2005, מרמה של 59.4 בינואר. כלכלנים צפו שהמדד ירד ל-59.3, כך לפי ממוצע תחזיות שאספה בלומברג.
רמה של מעל 50 מצביעה על צמיחה.

 

הקיצוץ במס ההכנסה הגיע בדיוק בזמן כדי לעזור לאמריקאים להתמודד עם הזינוק במחירי הדלק, כך שחברות צפויות להמשיך ליהנות מהוצאות מוגברות של הצרכנים. יו"ר הבנק המרכזי, בן ברננקי, אותת השבוע כי הבנק המרכזי ימשיך בתוכניותיו להותיר את הריבית נמוכה, לאחר שחזר על כך שהוא אינו מרוצה מקצב ההתאוששות הכלכלית.

 

"היה מומנטום חזק בששת החודשים האחרונים", אמר כריס לואו, כלכלן ראשי ב-FTN פיננשל בניו יורק בדו"ח לבלומברג. "אם אנחנו רואים התאוששות נורמאלית בסקטור הייצרני, אנחנו צפויים לראות התאוששות גם בתעשיות שאינן יצרניות".

 

דו"ח נותני השירות של ה-ISM מכסה ספקי שירות כגון שירותים פיננסיים, שירותי תחבורה או בריאות. הדו"ח שפורסם היום מגיע לאחר הנתונים שפורסמו ב-1 במרץ שהראו שהייצור התעשייתי צמח בפברואר בקצב המהיר ביותר מאז מאי 2004.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x