שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

BP ידעה על כשלים בעבודות האליברטון לפני הפיצוץ בבאר הנפט במפרץ מקסיקו

לפי דו"ח של ועדת החקירה BP ידעה שלקבלנית האליברטון לא היה מספיק ניסיון בביצוע עבודות בטון בבארות נפט; שתי החברות ידעו שהבטון ששימש לאיטום באסדת הקידוח לא היה יציב

בלומברג 20:3818.02.11
ענקית האנרגיה BP לא פיקחה "באופן משביע רצון" על עבודתה של האליברטון (Halliburton) בבאר קידוח הנפט במפרץ מקסיקו בה אירע פיצוץ שגרם לדליפה הגדולה בהיסטוריה. זאת למרות שחשפה בעיות שהיו לקבלנית - האליברטון בבאר אחרת, כך לפי ועדת החקירה הנשיאותית.

 

ב-2007 גילתה
BP שלקבלנית האליברטון לא היה ניסיון מספק בבדיקת עבודות בטון בבארות נפט, כך אמר היום (ו') יו"ר הועדה הלאומית לחקירת דליפת הנפט בבאר הנפט של BP, פרד בארטליט. בעיות שזוהו כבר ב-2007 חזרו על עצמן בבאר הנפט מקודו של BP שם הייתה האליברטון אחראית על תכנון עבודות הבטון לאיטום הבאר.

 

הדו"ח של בארטליט תומך בממצאי הוועדה שקבעו שהדליפה התרחשה כתוצאה מניהול כושל של BP, האליברטון וטרנסאושן, בעלת אסדת הקידוח. את הפיצוץ שאירע ב-20 באפריל בבאר של BP בו נהרגו 11 עובדים, אשר הרס את אסדת הקידוח של ארנסאושנן וגרם לזרימת נפט לים במשך 87 ימים, ניתן היה למנוע, אמר בארטליט בדו"ח.

 

"הכשלים של BP מטרידים במיוחד מכיוון שהיא זיהתה בעבר בעיות במספר תחומים רלוונטים בעת בדיקה של יכולותיה של האליברטון", אמר בארטליט. "הבדיקה זיהתה כמה נושאים ששיקפו בעיות שהתרחשו במקונדו", הוא אמר.

 

להאליברטון ול-BP לא היו הליכים ניהוליים שמטרתם וידוא שהבטון שבו השתמשו למניעת דליפת נפט וגז נבדק כראוי, נקבע בדו"ח. שתי החברות היו מודעות לכך שהבדיקות של הבטון לפני הפיצוץ הראו שהרכבו לא היה יציב.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x