$
כלכלה ומדיניות

סקר: ארה"ב היא המדינה המובילה בתחום החדשנות

סקר שערכה ג'נרל אלקטריק בקרב 1,000 מנהלים בכירים מדרג את ישראל במקום התשיעי; רוב גדול סבור כי החידושים במאה ה-21 יעזרו לאנשים יותר מאשר לחברות עצמן

כתב כלכליסט 12:1926.01.11

ארה"ב היא המדינה המובילה בתחום החדשנות - כך עולה מסקר שערכה ג'נרל אלקטריק בקרב 1,000 מנהלי עסקים בכירים בדרגת סמנכ"ל ומעלה, מ-12 מדינות, בהן ישראל. המשתתפים בסקר מעורבים באופן ישיר בתהליכי חדשנות בחברה שלהם.

 

לפי הסקר, שנערך לקראת ועידת דאבוס שנפתחה היום, גרמניה

מדורגת שנייה (44%) בתחום החדשנות, יפן שלישית (43%) וסין רביעית (35%). ישראל מדורגת תשיעית עם 6.5%.

 

מנהלים בכירים מסין, ישראל, ערב הסעודית, איחוד האמירויות וארה"ב הם המרוצים ביותר בסקר מאווירת החדשנות בארצותיהם. 72% מהמנהלים בישראל ציינו כי הם מסכימים או מסכימים מאוד כי השיטה הקיימת בישראל מעודדת חדשנות, לעומת 78% בערב הסעודית ו-75% בסין. בברזיל, גרמניה, יפן, דרום קוריאה ושבדיה המנהלים היו פחות מרוצים.

 

77% מהמשתתפים בסקר סבורים כי החידושים הגדולים ביותר במאה ה-21 יהיו אלה אשר יעזרו לצרכים של האנשים, ולאו דווקא אלה שיניבו את הרווח הגדול ביותר. לדעת הנשאלים, בעשור הקרוב החדשנות תהיה זרז לשיפור בתחומים רבים של חיי האזרחים, בהם התקשורת (91%); בריאות (87%), איכות הסביבה (85%), ביטחון אנרגיה (82%) וחינוך (81%).

 

95% מהמנהלים ציינו כי חדשנות היא המנוף העיקרי ביצירת כלכלה לאומית תחרותית; 88% סבורים כי חדשנות היא הדרך הטובה ביותר ליצירת מקומות עבודה במדינותיהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x