שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

פול וולקר: תוכנית הפד אינה יעילה

יו"ר הפדרל רזרב לשעבר אמר כי תוכנית הבנק להזרים כספים נוספים לכלכלה האמריקאית אינה בעלת "השפעה דרמטית" על התאוששות הכלכלה

סוכנויות הידיעות 11:4705.11.10
תוכנית הפדרל רזרב להזרמת מאות מיליארדי דולרים לתוך הכלכלה האמריקאית תשפיע רק במעט על חיזוק ההתאוששות, כך לטענת יו"ר הפד לשעבר פול וולקר.

 

"אני לא חושב שהתמיכה הזו תהיה מקיפה במיוחד", אמר וולקר, שמכהן היום כיו"ר ועדת הייעוץ בנושא התאוששות הכלכלית, במסיבת עיתונאים

שנערכה בסיאול. "אין פירוש הדבר שלא תהיה כלל השפעה. הבנק הפדראלי בהחלט מקווה שתהיה השפעה כלשהי. אך אני לא חושב שהפעולה לבדה תהיה בעלת השפעה דרמטית".

 

ביום רביעי הודיע הבנק על כוונתו להזרים 600 מיליארד דולר נוספים לתוך הכלכלה באמצעות רכישת אג"ח ממשלתיות, וזאת בניסיון לתמוך בהתאוששות הפגיעה, ולהוריד את שיעור האבטלה.

 

לטענת וולקר, תוכנית "ההקלה הכמותית" נועדה במקור לתמרץ את הכלכלה על ידי הורדת שיעורי הריבית. לדבריו, תוכנית התמריצים הקודמת בשוק האג"ח היתה בעלת שתי מטרות מנוגדות, ומצב זה צפוי לחזור על עצמו. "הם רוצים לדחוף את הכלכלה מעט קדימה בהווה, אך בו זמנית הם לא רוצים להפחיד את האנשים בנוגע לאינפלציה בעתיד. שתי המטרות הללו פועלות בדרכים מנוגדות".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x