שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

מת ראש ממשלת רוסיה לשעבר, ויקטור צ'רנומירדין, ממתכנני כלכלת השוק

צ'רנומירדין מונה לראש ממשלה על ידי הנשיא לשעבר בוריס ילצין בסוף 1992, והפתיע את הכלכלנים שהובילו את המהפכה הכלכלית ברוסיה כשדחף לרפורמות ליברליות

סוכנויות הידיעות 18:5003.11.10
ויקטור צ'רנומירדין, שהיה ראש ממשלת רוסיה בשנות התשעים הסוערות כשהמדינה התנערה מהקומוניזם ופנתה לדרך של כלכת שוק, מת היום (ד') בן 72.

 

כאות הוקרה לתרומתו המשמעותית של צ'רנומירדין לרוסיה הפוסט-סובייטית, הורה נשיא רוסיה, דמיטרי מדבדב, לקיים הלוויה ממלכתית ביום שישי,
ולרשויות הטלוויזיה לשדר את ההלוויה בשידור ישיר.

 

צ'רנומירדין עזר לרוסיה בתקופות קשות, כולל בתקופת המשבר הכלכלי שאליו נקלעה לאחר התפרקות ברית המועצות והמלחמה בצ'צניה, שם היה לו תפקיד מרכזי כמתווך בשיחות בשיחות השלום.

 

הוא מונה לראש ממשלה על ידי הנשיא לשעבר בוריס ילצין בסוף 1992, והפתיע את הכלכלנים שהובילו את המהפכה הכלכלית ברוסיה כשדחף לרפורמות ליברליות. במרץ 1998 הוא פוטר אך לאחר המפולת הכלכלית באוגוסט של אותה השנה, כשרוסיה כשלה בתשלום החובות שלה וחל פיחות במטבע, ביקש ממנו ילצין לחזור לכהן כראש הממשלה. הפרלמנט סירב לאשר את המינוי.

 

בשנת 2001, שנה לאחר שנבחר לנשיא, ולדימיר פוטין מינה את צ'רנומירדין לשגריר באוקראינה. הוא נבחר לפרלמנט והמינוי הדיפלומטי נתפס כניסיון להרחיקו מהזירה הפוליטית במוסקבה. צ'רנומירדין המשיך לכהן כשגריר עד לפני שנה.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x