שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

איך הופכים מכולה משומשת ואפרורית לבית ירוק ונוצץ

בהעדר בית קבע, אנשים בשולי החברה משתמשים במכולות למטרת מגורים, אבל אדריכלים ואנשי התנועות הירוקות הצליחו להפוך אותן למשהו יוקרתי יותר ויחד עם זאת לא יקר. קבלו הצצה לפתרונות דיור מודולריים ברמת חמישה כוכבים

סוכנויות הידיעות 21:3624.09.10

מכולות לשינוע סחורות דרך הים שהומצאו לפני יותר מחמישה עשורים הפכו לחשובות במיוחד עבור תעשיות רבות ומאפשרות לנייד דרך הים צעצועים מסין, טקסטיל מהודו, חיטה ודגנים מארה"ב, מכוניות מגרמניה וגם שוקולד, גבינה ומוצרי אלקטרוניקה ממדינות המוצא.

 

יחד עם זאת, בעוד אנשים רבים בשולי החברה משתמשים במכולות למטרת מגורים בהעדר בית קבע, אדריכלים ואנשי התנועות הירוקות הצליחו להפוך אותן למשהו יוקרתי יותר ויחד עם זאת לא יקר. מכולות אלה ניתן לצייד בקלות בכל השירותים הדרושים והן מאפשרות הקמת בתי מגורים מודולאריים, זולים, חסכניים בכוח אדם ובחומרי בניין.

 

מעצבים מציעים מגוון של הצעות, מה אפשר לעשות עם המכולות וכיצד להפוך אותן לבתים ירוקים.

 

בית "לחץ על הכפתור" של אילי

 

חברת קליית הקפה האיטלקית אילי קיבלה את ההשארה לבית זה מעיצוביו של אדם קלקין, ובנתה בית שבתוך 90 שניות בלבד נפתח ממכולת מתכת קומפקטית לבית קפה מרוהט לגמרי, עם מטבח שימושי, מרחב אוכל, שירותים, חדר שינה, סלון ואפילו ספרייה. מודל זה שימש את החברה במאמצי הסיוע שלה לאזורים מוכי אסון.

 

הבית של אילי הבית של אילי

 

המבנים הזמניים של LiNX

 

המעצב הדבלינאי ריצ'רד בארנוול חזה בראשו את המבנה הזה, שזכה לשם LiNX בתור מבנה זמני המיועד לפועלי בנייה. המודל בן שתי הקומות המוצג בתמונה מורכב ממכולות בגובה 20 רגל. מבנים מסוג זה מציעים גמישות ופריקה מהירה והם אפילו עשויים לעבוד כבתי קבע.

 

מבנה זמני מבנה זמני cc by: Kool-Kini/Flickr

 

בית רוס סטיבנס

 

המעצב התעשייתי רוס סטיבנס בנה את הבית הבולט הזה בוולינגטון, ניו זילנד, שבו יוצרות מכולות ששימושן מוחזר ניגוד בין הבית לבין נוף הגבעות המקיף את הבית. למעשה, הבית הייחודי הזה עושה שימוש בגבעה עצמה, ומרחיב את נפח הפנים של הבית מעבר לנפח המכולות עצמן.

 

ניגוד בין הבית לבין הנוף ניגוד בין הבית לבין הנוף Ross Stevens/petraalsbach/Flickr

 

פרוייקט המעונות של קיטוונן

 

מה שנבנה בתור עיר המכולות הגדולה ביותר בעולם, קומפלקס המגורים העצום של קיטוונן (Keetwonen) באמסטרדם משמש בית ל-1,000 סטודנטים, שרבים מהם שמחים להחזיק בדירה בעיר שבה שוק הנדל"ן צפוף כל כך. הקומפלקס נבנה ב-2006 בידי חברת טמפו האוזינג והוא נחשב להצלחה מהדהדת.

 

בית ל-1,000 סטודנטים בית ל-1,000 סטודנטים Kool-Kini/Flickr

 

מגרש המשחקים של סקינר

 

חברת פואי ארקיטקטס האוסטרלית בנתה את מגרש המשחקים הזה כולו ממכולות שילוח וחומרים אחרים ששימושם הוסב לצורך מטרה זו ונמצא בעיר מלבורן. הילדים המקומיים נהנים מהקונספט הייחודי ומהפנמתו של רעיון ה"אפס ביזבוז".

 

מגרש משחקים מגרש משחקים

 

LOT EK MDU

 

בית המכולות הססגוני והעתידני הזה עוצב בניו יורק בידי חברת LOT-EK. היחידה המודלורית הזו נבנתה מחלקים תעשייתיים והחלל הפנימי נהנה מכמות אור גדולה בהרבה מאשר עשוי להיראות בהתחלה. למעשה, זה לא שונה בהרבה מלגור בתוך קרון מעוצב.

 

בית מכולות ססגוני בית מכולות ססגוני cc by: Kool-Kini/Flickr

 

מגורי מכולות באמסטרדם

 

בתהחשב בהצלחה של הקיטוונן (Keetwonen), זה אולי לא מאוד מפתיע לראות בתים אחרים עשויים ממכולות הפזורים באמסטרדם.

 

כאן גרים בכיף כאן גרים בכיף cc by : Neil-San/Flickr

 

בית ספר באמסטרדם

 

מכולות צבעוניות משמות מבנים הניצבים על המזחים של נמל אמסטרדם.

 

מכולות על המזח מכולות על המזח Kim Stephenson/Flickr

 

ברלין קונטיינר הום

 

חלל העשוי ממכולות הניצב בברלין והמשמש את קבוצת האמנות "פלאטון".

 

בית ממוחזר בברלין בית ממוחזר בברלין Angermann/Flickr

 

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x