שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

"קיבלתי שקית עם יהלומי דמים מנעמי קמפבל"

היו"ר לשעבר של קרן הילדים של נלסון מנדלה אמר כי העביר את האבנים למשטרת דרום אפריקה, כדי שישמשו ראיות במשפט נגד נשיא ליבריה לשעבר צ'רלס טיילור

סוכנויות הידיעות 18:4207.08.10

היו"ר לשעבר של קרן הילדים של נלסון מנדלה הודה בחקירה משטרתית ביום שישי כי קיבל "יהלומי דמים" מדוגמנית העל הבריטית נעמי קמפבל - כך מדווח "הגרדיאן" הבריטי.

 

לדבריו של ג'רמי רטקליף, הוא החזיק ברשותו בחשאי בשקית קטנה ובה שלושה יהלומים גולמיים כדי להגן על המוניטין

של קמפבל, נשיא דרא"פ לשעבר נלסון מנדלה והקרן שבראשה הוא עמד. רטקליף (74) סיפר עוד כי באחרונה הוא העביר את האבנים למשטרת דרום אפריקה כדי שישמשו ראיות במשפט המתנהל בבית הדין לפשעי מלחמה בהאג, נגד נשיא ליבריה לשעבר צ'רלס טיילור המואשם בפשעי מלחמה.

 

בעדות שמסרה ביום חמישי בבית הדין בהאג סיפרה קמפבל כי בתום ארוחת ערב במהלך שהותה בקייפטאון ב־1997 היא קיבלה שקית עם "שלוש אבנים מלוכלכות". באותו אירוע נכחו גם השחקנית מיה פארו והנשיא טיילור, המואשם בסחר ב"יהלומי דמים" למטרת רכישת נשק למורדים. לפי החשד, קמפבל קיבלה את יהלומי הדמים מטיילור.

 

רטקליף סיפר שקיבל את האבנים מהדוגמנית ב־26 בספטמבר 1997. "לקחתי אותן כי חשבתי שתהיה זו הפרת חוק מבחינתה להוציא יהלומים גולמיים לחו"ל", סיפר. עוד אמר רטקליף כי קמפבל אמרה שהאבנים "יוכלו להסב תועלת לקרן הילדים של מנדלה, אך אמרתי לה שלא אערב את הקרן בפעילות העלולה להיות בלתי חוקית". הוא הדגיש שרק שמר את היהלומים ובחר שלא לדווח עליהם כדי לשמור על שמם הטוב של כל מי שנקלע לפרשה המביכה. רטקליף ציין שהוא שמח להעיד במשפטו של המנהיג הליברי לשעבר, אך לא מוכן יותר לדבר עם כלי התקשורת.

 

בינתיים זומנה לחקירה גם פארו, העתידה למסור את עדותה ביום שני. היא זו שחשפה את הפרשה לאחר שטענה כי שמעה עליה מקמפבל במהלך ארוחת בוקר בקייפטאון, יום לאחר ארוחת הערב עם הנשיא טיילור.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x