• תפריט
בשולי החדשות

איום לתביעה בארה"ב נגד מקדונלד'ס אם לא תסיר את הצעצועים מארוחות הילדים

"מקדונלד'ס היא הגבר הזר במגרש המשחקים שמחלק סוכריות לילדים", אומר עורך הדין של ארגון התומך בתזונה נכונה, הטוען כי השימוש בצעצועים לפתות ילדים מחדיר בהם הרגלי אכילה לא נכונים

סוכנויות הידיעות 12:3523.06.10

ארגון התומך בתזונה נכונה מאיים לתבוע את מקדונלד'ס אם רשת המזון המהיר לא תפסיק להשתמש בצעצועים כדי לפתות ילדים להזמין את הארוחות המיוחדות. המרכז למדע באינטרס הציבורי (CSPI) הודיע כי הגיש למקדונלד'ס הודעה על כוונתו לתבוע בגין מה שהם מכנים שיווק לא הוגן ומטעה.

 

"מקדונלד'ס

היא הגבר הזר במגרש המשחקים שמחלק סוכריות לילדים", אומר עורך הדין של המרכז, סטיבן גרדנר, "זהו הנוהג האורב והמבחיל שדורש צו מניעה."

 

לדברי המרכז, השיווק של מקדונלד'ס שמבוסס על חלוקת צעצועים מפר חוקים להגנת הצרכן בארבע מדינות בארצות הברית. המכתב מעניק למקדונלד'ס 30 ימים להסכים להפסיק את ההתנהלות לפני הגשת כתב תביעה.

 

הטענה המרכזית היא שהשימוש בצעצועים לפתות ילדים מחדיר בהם הרגלי אכילה לא נכונים ומעלה את הסיכון לסבול מהשמנת יתר, סכרת או כל מחלה אחרת הקשורה לתזונה לקויה במהלך חייהם.

 

מקדונלד'ס מכחישה את הטענות, ומדגישה כי קמפיין הפרסום שלה בארצות הברית מתמקד בארוחות דלות בקלוריות. "אנחנו מתנגדים לייצוג השגוי של המזון שלנו וטכניקות השיווק", מסר דובר החברה וויליאם וויטמן. "מקדונלד'ס מחויבת לגישה אחראית בתפריט. הוספנו יותר מגוון ובחירה מבעבר, עובדה שזכתה לפרסום והכרה."

 

מקדונלד'ס ישראל מסרה: "רשת מקדונלד'ס ישראל היא רשת בה מוגשים מוצרים בריאים מאוזנים וטעימים בהגשה מהירה. ארוחות הילדים המוגשות במקדונלד'ס ישראל מאוזנות ועומדות בקריטריונים ובהמלצות הבסיסיות לתזונה נבונה ומאוזנת, כפי שמפורסמות על ידי משרד הבריאות הישראלי וה-USDA. רשת מקדונלדס גאה בחלוקת הצעצועים האיכותיים והבטיחותיים כחלק מארוחות הילדים ואשר תורמות לאווירה המיוחדת שנוצרת סביב הארוחה המשותפת להורים ולילדים, ויחד עם זאת מאפשרת למשפחה הסועדת ליהנות מארוחה מאוזנת ובריאה".

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x