שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

ארה"ב: קירות הגבס מתוצרת סין היו פגומים, בעלי הבית יפוצו ב-2.5 מיליון דולר

בני זוג מפלורידה תבעו 4.3 מיליון דולר מחברת באנר סופלי, שמייבאת קירות גבס מסין, בשל נזקים שנגרמו להם עקב המוצר הפגום

סוכנויות הידיעות 10:1219.06.10

חבר מושבעים בפלורידה פסק פיצויים בגובה 2.5 מיליון דולר לבני זוג שנגרמו להם נזקים בשל קירות גבס פגומים בביתם, מתוצרת סין.

 

במשפט ראשון מסוגו שנערך בארה"ב שעניינו איכות קירות גבס, התלבטו המושבעים ארוכות לפני שפסקו כי היבואנית, חברת באנר סופלי, אחראית ל-55% מהנזק

שנגרם לביתם של ארמין וליסה סייפרט. המושבעים אף קבעו כי חברה נוספת, שלא נכללת בתביעה, קנאוף מגרמניה, אחראית ל-35% מהנזק.

 

התובעים ביקשו פיצויים בגובה 4.3 מיליון דולר בטענה כי נגרמו להם נזקים כבדים בשל איכותם הירודה של קירות הגבס שבהם השתמשו לבניית ביתם. 

 

בני הזוג סייפרט רכשו את ביתם בפלורידה בשנת 2000, לאחר פחות משנה הם גילו שהבעיות שהיו להם עם מכשירים חשמליים וריח של גופרית שאפף את הבית מקורם בקירת הגבס. חברת באנר הסכימה לפצות אותם רק על עלויות התיקונים. במהלך המשפט ביקשה החברה מחבר המושבעים לא לפסוק פיצויים על עגמת נפש והורדת שווי הבית.

 

"פסק הדין מהווה תקדים", אמר ארווין גונזלס, עורך דינם של בני הזוג. עם זאת אמר כי בני הזוג ישקלו ערעור על הסכום הנמוך לדעתם שנפסק להם.

 

בעקבות פסק הדין, כאלף חברות שמיבאות קירות גבס עלולות להתבע בשל איכותם הירודה של המוצרים. השופט המחוזי אלדון פאלון מניו אורלינס, שמפקח על התביעות בנושא, מעריך שכ-40 אלף צרכנים עשויים לתבוע חברות בארה"ב. עד כה הגישו 2,100 אמריקאים תביעות נזיקין בנוגע לקירות הגבס שיוצרו בסין.

 

 

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x