$
בשולי החדשות

אל פאייד חושף: מדוע מכרתי את הרודס אחרי 26 שנה

קרן הפנסיה של הכלבו ממנעה מפאייד לחלק דיווידנד: "אני משלם 30 מיליון ליש"ט מהרווחים לפנסיה בשנה וצריך לבקש רשות מהאידיוטים האלה?"

סוכנויות הידיעות 23:0726.05.10

האיש שנלחם בהצלחה מסויימת בשרי הפנים של בריטניה בענייני אזרחות, משפחת המלוכה בנוגע למות בנו בתאונה עם הנסיכה דיאנה ולפחות בעיניו שלו - גם בשירות החשאי MI6 - נכנע בסופו של לגוף פרוזאי הרבה יותר; מוחמד פאייד מכר את בית הכלבו היוקרתי בלונדון בגלל קרן פנסיה.

 

בראיון

ראשון מאז החלטתו למכור את הנכס הנחשק ברובע נייטסברידג', פאייד מגלה לאיבנינג סטנדרד, כי הוא הפך ליותר ויותר מתוסכל מנאמני קרן הפנסיה של החברה שמנעה ממנו לחלק דיווידנד מהעסק שבבעלותו.

 

במקום, הוא ביצע אקזיט של 1.5 מיליארד ליש"ט שהתקבלו מהבעלים החדשים של הכלבו במפורסם באירופה - קטאר אחזקות.

 

לדבריו, הוא היסס לקבל את ההצעה וזו של קונים אחרים ואף צוטט בחודש שעבר כאומר כי "הרמתי בפניהם שתי אצבעות - הנכס לא למכירה".

 

מה ששינה את דעתו היה המאמץ למשוך דיווידנד שיאושר על ידי הנאמן של קרן הפנסיה: "זה קשה. אבל זה הגיע ברגע שבו התפכחתי. כיצד זה יכול לקרות? אני הבעלים של המקום כבר 26 שנה. אני צריך לדאוג ל-5,000 עובדים ויש לנו תכנית פנסיה שחובתי לסבסד. בכל שנה אני משלם, לפעמים 10 מיליון ליש"ט, 20 מיליון ליש"ט, 30 מיליון ליש"ט, מהרווחים של החברה כדי להבטיח שלפנסיונרים יהיה ממה לחיות".

 

"אלא שקיבלתי בהפתעה את החלטת הממשלה להחיל גוף שיתפקד כנאמן של הקרן. אני כאן בכל יום ואני לא יכול לקחת את הרווחים שלי כי אני צריך לבקש רשות מהאידיוטים האלה".

 

במשך שלושה חודשים אני מנסה לחלק דיווידנד. הם אומרים מחר, בשבוע הבא, עורכי דין...אני אומר לעצמי אלוהים אדירים! כיצד זה יכול לקרות? שלושה חודשים אני מנסה לעבוד עם מנהל הכספים והמנכ"ל כדי לקבל את הדיווידנד".

 

"האם אמרו לי, כן, הנאמן מבקש את זה ואת זה ואת זה, מחר, בשבוע הבא. אני אומר, האם זה צודק? האם זה הגיוני? מישהו כמוני? אני מנהל עסק ואני צריך את הפאקינג רשות של הנאמן כדי לחלק רווחים?".

 

בנקודה זו הוא וויתר ופנה לשולחן המשא ומתן כדי לדון בהצעות למכירת החברה: "אני אומר לעצמי, יש הצעות, אני בוחר את הטובה ביותר, לוחץ ידיים וזהו. ברור שהעציב אותי לעזוב את הכלבו...תוכל לשאול כל אחד, אנשים לא רצו שאלך. אבל אני לא יכול לסבול את זה. אני בן 77, כן. יש לי ילדים ונכדים, אתה יודע...עשיתי את זה. ועכשיו הזמן לנוח וליהנות".

 

אלא שפאייד עוזב ומשאיר אחריו מספר פריטים אישיים שקרובים לליבו: חדר מצרי, מדרגות בשווי 75 מיליון ליש"ט, פסל שעווה בדמותו באגף בגדי הגברים ומאוזוליאום לדודי אל פאייד בנו והנסיכה דיאנה שנהרגו בתאונת דרכים. לדבריו, הרוכשים יצטרכו לשלם לו קנס כבד אם ייגעו בפריטים אלו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x