$
תעשייה ופיננסים

צבא ארה"ב פותח חזית חדשה: המלחמה על אוצרות טבע

הממשל האמריקאי מודאג מריכוז משאבי טבע בידי הסינים ומגבש תוכנית לייעול תהליכי השגת מתכות ומינרלים לשימוש ביטחוני

סוכנויות הידיעות 22:2403.05.10

צבא ארצות הברית פותח חזית חדשה ומצטרף למאבק השליטה על שוק חומרי הגלם העולמי - כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל".

 

בארה"ב רואים באספקה סדירה של חומרי גלם נושא בעל חשיבות עליונה לביטחון הלאומי, ולפיכך, בעקבות התחרות הגוברת מול סין על משאבי הטבע, גם הצבא ישתתף במאמץ

הלאומי להגדיל את המלאי.

 

כיום מרכז משרד הביטחון האמריקאי במחסניו כמויות גדולות של משאבים לשעת חירום כמו אבץ, פח וקובלט. בשבועות הקרובים יציג הפנטגון לקונגרס תוכנית חדשה להגדלת מלאי חומרי הגלם. על פי הערכות, ארה"ב עתידה לאגור גם ליתיום, מתכת הדרושה לתעשיית האנרגיה. "הוול סטריט ג'ורנל" מציין כי שיתוף הפנטגון בתוכנית הלאומית לאספקת חומרי גלם למדינה יעניק לצבא שליטה גדולה יותר בתחום הכלכלי, שכן מדובר, בין השאר, ברכישת מתכות בשווקים הבינלאומיים.

 

ארה"ב מודאגת מכך שסין מנהלת היום יותר מ־90% מאוצרות הטבע המשמשים את צבא ארה"ב לייצור מכשירי לייזר צבאיים ולתעשייה הדורשת הפעלת מגנטיות.

 

נכון להיום, כוחות הביטחון בארה"ב אינם יכולים להגדיל את רשימת המתכות וחומרי הגלם ברשותם ללא אישור הקונגרס; התהליך של מתן אישור עשוי להימשך עד שנתיים. בתחילת המערכה בעיראק, למשל, סוג מסוים של מתכת שנדרשה לחיזוק רכבי ההאמר נגד פגיעת מטעני צד לא היה קיים במאגרים, ומשרד הביטחון לא הצליח למצוא חברה אמריקאית שתפיק עבורו את הכמות הנדרשת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x