• תפריט
כלכלה ומדיניות

הרשות הפלסטינית אוסרת על שימוש בסלולרים מישראל

שר התקשורת הפלסטיני: "נתבע כל חנות או סוחר שייתפסו מוכרים כרטיסי חיוג ישראליים"

סוכנויות הידיעות 22:2728.04.10

הרשות הפלסטינית מנסה למנוע מתושביה מלהשתמש בטלפונים סלולרים ישראליים הנמכרים באופן לא חוקי בגדה המערבית - שמגלחים מהמפעילים המקומיים הכנסות של 100 מיליון דולר לשנה.

 

"כל חנות או מקום או חברה או סוחר שייתפסו מוכרים כרטיסים ישראליים ייתבעו", מסר לכתבים שר התקשורת

משהור אבו דקה. השר אמר, כי לארבע המפעילות הישראליות יש נתח שוק של 12% בגדה המערבית, אף שהן לא משלמות דמי רישוי או מסים לרשות הפלסטינית.

 

לדבריו, סלקום, פרטנר, פלאפון ומירס מתחרות באופן לא הוגן עם המפעילות המקומיות Wataniya Palestine ו-Jawwal. אבו דקה אמר עוד, כי כרטיסי SIM ישראליים אהודים בקרב הפלסטינים בין היתר בגלל שירותי הדור השלישי שהם מאפשרים. הרשות הפלסטינית ביקשה מישראל תדר מגוון יותר שיאפשר למפעילות המקומיות להציע שירותי דור שלישי, אך עד כה נענתה בשלילה.

 

שר התשתיות הישראלי עוזי לנדאו אמר, כי המהלך הפלסטיני נוגד את רוח השלום. "אם היתה זו החלטה בודדת ניחא, אלא שזה אומר שהם לא מחפשים שלום ורוצים מתיחות והופכים יותר ויותר מנותקים מאיתנו ומהאפשרות של השגת פתרון במשא ומתן", טען.

 

אבו דקה אמר, כי מדובר בקולוניאליזם כלכלי רווחי עבור הישראלים. לדבריו, לחלק מהתושבים בגדה אין ברירה אלא להשתמש ברשתות הישראליות מאחר שלמפעילות הפלסטיניות אין פריסה ב-60% משטחי הגדה.

 

בגדה ובעזה יש 4 מיליון משתמשים סלולריים פוטנציאלים עם שיעור חדירה של 58% ומפעיל שלישי אמור להיכנס לשוק ב-2013. Wataniya, שבחלקה הינה בבעלות קטאר טלקומיוניקיישנס, החלה לפעול בנובמבר וכבר משרתת 200 אלף משתמשים בעוד ש-Jawwal הגיעה ל-2 מיליון לקוחות מאז 1999 והיא בחלקה בבעלות פלסטיין טלקומיוניקיישנס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x