שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

גייתנר: ההלוואות לנדל"ן מסחרי ימשיכו להיות בעייתיות

הסביר את ההחלטה על מכירת מניות הממשל בסיטיגרופ: "אנו לא רוצים להמשיך ולהחזיק בנתח הבעלות על חברות פיננסיות במשך יום אחד יותר מכפי שדרוש"

סוכנויות הידיעות 13:5030.03.10

הצטברות ההפסדים מהלוואות לנדל"ן מסחרי ימשיכו להיות בעיה בארה"ב, ובמיוחד בבנקים הקטנים, אך ניתן להתמודד עמה. כך אמר אתמול שר האוצר האמריקאי טימותי גייתנר. "הנדל"ן המסחרי ימשיך להיות בעיה במדינה", אמר גייתנר בראיון ל-CNBC. "אך נוכל להתמודד עם התהליך".

 

גייתנר אמר
עוד שהודעת משרד האוצר שיתחיל למכור את אחזקותיו בסיטיגרופ ממחישות "את המרחק שעברנו" ביציאה מתוכנית החילוץ הפיננסי. הממשלה קיבלה 7.7 מיליארד מניות של סיטיגרופ בתמורה ל-25 מיליארד דולר מתוך 45 מיליארד דולר שנתנה לענקית הפיננסית במשבר האשראי של 2008. משרד האוצר הודיע אתמול כי ימכור את המניות במשך השנה, לפי התנאים בשוק. הרווח הצפוי: יותר מ-8 מיליארד דולר.
גייתנר אמר בראיון שהממשלה לא מעוניינת להמשיך ולהחזיק בנתח הבעלות על חברות פיננסיות במשך "יום אחד יותר מכפי שדרוש". הממשךה תשתמש ב"תהליך זהיר" כדי לאזן בין שני יעדים אמר: "הבטחת התשואה המרבית על ההשקעה של משלמי המיסים, והוצאת ממשלת ארה"ב מתחום הבעלות על חברות פרטיות".

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x