$
בשולי החדשות

בגלל מחלוקת סביב הפצת ה־DVD, בריטניה מחרימה את אליס

הודעת דיסני כי יקדימו את שיווק ה־DVD של "אליס בארץ הפלאות" גררה חרם של שתי רשתות הקולנוע הגדולות בממלכה, ויו ואודיאון

סוכנויות הידיעות 23:5422.02.10

להיט התלת־ממד הבא, "אליס בארץ הפלאות", אמור היה לשבות בקסמיו את מבקרי הקולנוע בבריטניה החל באביב הקרוב, ולהזרים עשרות מיליוני ליש"ט לקופות. אך עתה מתברר כי ייתכן שלא יוצג ב־40% מבתי הקולנוע בממלכה על רקע מחלוקת סביב עיתוי ההפצה של גרסת ה־DVD.

 

המחלוקת בין אולפני
דיסני לשתי רשתות הקולנוע הגדולות בבריטניה - ויו ואודיאון - פרצה כאשר דיסני הודיעה כי תחל בשיווק גרסת ה־DVD בתוך 12 שבועות מתחילת הקרנת הסרט במקום 17 השבועות המקובלים. זאת כדי לנסות ולקזז את הירידה הפתאומית שנרשמה באחרונה בהיקף מכירות ה־DVD. מנכ"ל דיסני, בוב אייגר, סבור כי עליו להילחם בהתעקשות של בתי הקולנוע לעיכוב ה־DVD, והוא בחר ב"אליס" כשדה הקרב.

 

מנהלי בתי הקולנוע בבריטניה זעמו לאחר שלטענתם הם השקיעו מיליוני ליש"ט בציוד תלת־ממד. ברשתות ויו ואודיאון הודיעו כי לא יקרינו את אליס "בגלל התעקשותה של דיסני לצמצם, בהתראה קצרה, את חלון ההזדמנויות להקרנה הקולנועית של כותר תלת־ממד כה בולט". סינוורלד, רשת הקולנוע השלישית בגודלה בבריטניה, הכעיסה את יריבותיה כשסירבה להצטרף לחרם ההקרנה בעקבות ביקור של בוב צ'אפק, נשיא חטיבת ההפצה בדיסני. צ'אפק הבטיח לסינוורלד כי דיסני מעוניינת לצמצם את החלון להפצת גרסת ה־DVD רק עבור שניים או שלושה מסרטי האולפנים בשנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x