$
כלכלה ומדיניות

עלייה של 1% בחוזים למכירת בתים קיימים בארה"ב בדצמבר

האיגוד הארצי של מתווכי נדל"ן בארה"ב פרסם כי מדד מכירות הבתים הקיימים עלה לרמה של 96.6, לאחר שנפל בחדות בנובמבר. זאת בעיקר מכיוון שהטבת מס שהיתה אמורה להסתיים, הוארכה ברגע האחרון

סוכנויות הידיעות 17:5802.02.10

החוזים למכירות בתים קיימים בארצות הברית עלו בדצמבר ועמדו בציפיות האנליסטים, הנתונים החדשים צפויים להקל את החששות לגבי המשך חולשת סקטור הדיור.

 

האיגוד הארצי של מתווכי נדל"ן בארה"ב פרסם כי מדד מכירות הבתים הקיימים, המבוסס על חוזים שנחתמו במהלך חודש דצמבר עלה ב-1%

לרמה של 96.6, לאחר שנפל בחדות בנובמבר, בעיקר מכיוון שהטבת מס לרוכשי בתים בפעם הראשונה היתה אמורה להסתיים, אך הוארכה ברגע האחרון. תחזיות האנליסטים עמדו על עלייה 1%, בהתאם לתוצאות בפועל. בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, עלה המדד ב-10.9%.

 

"ישנן תנודות מובנות בפעילות החוזים לאור תגובת הקונים להטבת מס שייתה אמורה להסתיים בנובמבר, אך בסופו של דבר הוארכה והוארכה", אומר לורנס יון, הכלכלן הראשי של האיגוד. "התנודות הללו מצביעות על המגמה השולטת, שמדברת על שיפור ניכר ביחס לרמות של שנה שעברה."

 

התוקף המקורי של הטבת המס המדוברת היה במקור עד סוף נובמבר, אולם הוא הורחב מספר פעמים וצפוי להסתיים רק ביוני. הטבת המס השפיעה על מכירות בתים קיימים, שבדצמבר חוו את קצב המכירות הנמוך ביותר מזה ארבעה חודשים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x