$
בשולי החדשות

בגודל של גרגיר חומוס: היהלום היקר ביותר נמכר בהונג קונג ב-10.8 מיליון ד'

היהלום הורוד בגודל 5 קראט שובץ בטבעת על ידי גראף דיימונדס מלונדון. הרכישה נעשתה ע"י קונה אלמוני במסגרת מכירה פומבית של כריסט'יס

בלומברג 12:4702.12.09
טבעת עם יהלום ורוד בגודל גרגיר חומוס נמכרה אמש (ג') במחיר שיא של 83.5 מיליון דולר הונג קונגי (10.8 מיליון דולר אמריקאי) במכירה פומבית של חפצי אמנות, אבני חן ועתיקות בהונג קונג, שנהנתה מרכישות הקונים הסינים.

 

האבן בגודל 5 קראט שובצה עלי ידי יצרנית התכשיטים גראף דיימונדס מלונדון, שנתנה לה את הדירוג השני בגובהו במידת השלמות האפשרית.

 

האבן שברה את שיא המחיר לקראט שנקבע במאי, כשאיל הנדל"ן מהונג קונג גוז'ף לאו רכש יהלום כחול של 7.03 קראט בז'נבה תמורת 10.5 מיליון פרנק שוויצרי (10.5 מיליון דולר ארה"ב). קראט הוא חמישית הגרם.

 

היהלום של גראף נקנה על ידי רוכש טלפוני, שגבר בהצעתו על טייקון המניות הסיני ליו ייצ'יאן ואשתו וואנג וויי. בני הזוג הגישו הצעות מחיר בחדר המכירה ועצרו בכ-70 מיליון דולר הונג קונגי. בית המכירות כריסט'יס, שאירח את המכירה, סירב לומר אם היהלום נקנה על ידי רוכש סיני. המכירה הכניסה 372 מיליון דולר הונג קונגי, ו-89% מ-255 הפריטים נמכרו.

 

טבעת היהלום. האסיאתים שמים דגש על איכות טבעת היהלום. האסיאתים שמים דגש על איכות צילום: בלומברג

"חלק מהמחירים היו מטורפים, הרבה מעל מהמחיר בחנויות התכשיטים", אמר דונלד מיי, סוחר אבני חן בהונג קונג שנכח במכירה. "יש תנועת רכישה רבה מצד הסינים, או שהם לא ידעו מה שווי הפריטים, או שהם כל כך רצו אותם, שהמחיר לא היה חשוב".

 

"ברור שהונג קונג הפכה לאחד ממרכזי התכשיטים החשובים של כריסטי'ס, אם לא החשוב שבהם", אמר פרנסואה קוריאל, יו"ר כריסט'יס אירופה וראש מחלקת התכשיטים של החברה. ז'נבה היא מרכז אבני החן של בית המכירות באופן מסורתי.

 

"האיכות, ולא הגודל, היא החשובה באסיה, יותר מאשר במקומות אחרים", אמר קוריאל. "האבנים האיכותיות ביותר, אפילו הקטנות, יכניסו מחירים טובים באסיה, ואילו השווקים המערביים מעדיפים תכשיטים גדולים יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x