$
בשולי החדשות

ברננקי, אובמה - וגרוסמן: מיהם 100 המוחות הגדולים של 2009

המגזין "Foreign Policy" דירג את האנשים שהשפיעו לדעתו על העולם ב-2009. הנציג הפלסטיני: ראש ממשלת הרשות סאלם פאייד

סוכנויות הידיעות 21:3629.11.09

המגזין "Foreign Policy" מדרג בגיליון הקרוב שלו את רשימת "100 המוחות הגדולים בעולם", אותם אנשים שעל פי המגזין החזיקו ברעיונות שעיצבו את העולם ב-2009.

 

המקום הראשון בדירוג הוענק ליו"ר הפדרל רזרב בן ברננקי, אשר על פי המגזין "במו ידיו המציא מחדש את התפקיד של הבנק המרכזי...ומנע את ההתרסקות של הכלכלה האמריקאית". את המקום השני תופס נשיא ארצות הברית ברק אובמה על כך ש"הגדיר מחדש את תפקידה של אמריקה בעולם". העשירייה הראשונה כוללת גם את זהרה רחנווארד, אשתו של מנהיג האופוזיציה באיראן, המדורגת במקום השלישי כשלזכותה נזקף ארגון המהפכה הירוקה במדינה, וכן את הכלכלן

דויד גרוסמן דויד גרוסמן צילום: עטא עוויסאת

נוריאל רוביני (מקום רביעי) הודות לכך שחזה במדויק את המשבר הכלכלי העולמי.

 

הרשימה מורכבת מפוליטיקאים, סופרים, מדענים וכמובן גם כלכלנים כדוגמת ג'וזף שטיגליץ, שמדורג במקום ה-25, ופול קורגמן במקום ה-29. והמשקיע המפורסם ג'ורג' סורוס דורג במקום ה-38.

 

גם למזרח התיכון נציגות קטנה ברשימה בדמות סאלם פאייד, ראש ממשלת הרשות הפלסטינית שדורג במקום ה-61, והסופר דויד גרוסמן שדורג במקום ה-94 מכיוון שהוא "מדגים כיצד ציונות ופציפיזם יכולים להתקיים ביחד".

 

100 הנבחרים ענו על מספר שאלות לגבי הבעיות הבוערות ביותר בעולם. אובמה למשל זכה בציון ממוצע של 7 מתוך 10 מצד המוחות הגדולים לגבי תפקודו בשנה הראשונה לכהונתו, ואילו המשבר עם אירן נחשב בעיניי רבים מהם למשבר העולמי הגדול הבא. לעומת זאת פקיסטן נבחרה למדינה המסוכנת ביותר בעולם על ידי 54% מהנשאלים, איראן זכתה ל-10% מהקולות וישראל ל-4% ביחד עם קוריאה הצפונית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x