$
חברה וסביבה

תעשיית החזירים: GSK צופה רווח של 4.9 מיליארד דולר מהחיסון נגד שפעת החזירים

יצרנית התרופות הבריטית הודיעה כי החיסון עתיד להגיע למדפים בספטמבר הקרוב; ארה"ב הזמינה 195 מיליון מנות בעלות של 250 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות 18:0526.07.09
חברת התרופות השנייה בגודלה בעולם, גלקסו סמית קליין (GSK), צופה כי תרוויח 4.9 מיליארד דולר ממכירת תרופות וחיסונים נגד שפעת החזירים. יצרנית התרופות מדגישה כי למחקר ולפיתוח החיסון לנגיף הוקדשו 18 שנים וכי אין מדובר בניסיון לייצר רווחים מהירים מההיסטריה הציבורית.

 

יצרנית התרופות הבריטית הודיעה במהלך סוף השבוע כי החיסון לנגיף הקטלני, שהייצור הסדרתי שלו התחיל בחודש שעבר, יגיע לחנויות בספטמבר הקרוב. עד כה הזמינו את החיסון 16 מדינות. הלקוחה הגדולה ביותר היא ארצות הברית, שביצעה הזמנה של 195 מיליון מנות בעלות של 250 מיליון דולר. הצפי הוא כי עוד 50 מדינות ירצו לרכוש את החיסון.

 

נוסף על כך, מדינות רבות הגדילו את רכישת התרופה רלנזה להקלת תסמיני שפעת, המיוצרת גם היא על ידי גלקסו. ברבעון השני של השנה היקף המכירות של התרופות זינק פי 20 לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והוזרמו 100 מיליון דולר לגלקסו סמית קליין. עד סוף 2009 צופים בחברה כי ההכנסות ממכירת המוצר יגיעו למיליארד דולר.

מה דעתך על מניית JP MORGAN:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מוקדם יותר דווח בכלי התקשורת בבריטניה כי אף שהעלות של מנת חיסון עומדת על 1.6 דולרים, היא תימכר ב־9.8 דולרים. החברה דוחה בתוקף את הנתונים הללו, אך מסרבת לחשוף את המספרים האחרים. גלקסו הדגישה כי העבירה 50 מיליון מנות ללא תמורה לארגון הבריאות העולמי, ואין מקום להאשים אותה בחמדנות או בניצול התפשטות המחלה למטרות עסקיות בלבד.

 

גלקסו אינה חברת התרופות היחידה הרושמת עלייה בהכנסות על רקע התפרצות שפעת החזירים. מלבדה מייצרות את החיסונים המבוקשים החברות רוש וסאנופי אוונטיס. עד כה, על פי הערכות כלכלני ג'יי.פי מורגן סטנלי, ממשלות רכשו כ־600 מיליון מנות חיסון בעלות כוללת של 4.3 מיליארד דולר וצפויים לרכוש עוד 340 מיליון מנות בעלות של 2.6 מיליארד דולר. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x