$
תעשייה ופיננסים

ג'ונסון אנד ג'ונסון תשקיע מיליארד דולר באלאן

J&J תשתתף במימון הפיתוח של התרופה של אלאן לאלצהיימר, ותחלוק בזכויות עליה עם פייזר; מספר החולים באלצהיימר יוכפל ל-34 מיליון איש בתוך 16 שנה

סוכנויות הידיעות 18:5702.07.09

ג'ונסון אנד ג'ונסון תשקיע מיליארד דולר במניות אלאן ותפתח את תרופות האלצהיימר של החברה האירית. מניות אלאן עלו היום במהלך המסחר בכ-40% בדבלין בעקבות הדיווח וסיימו בעליה של 27%. J&J, חברת מוצרי הטיפול הרפואי הגדולה בעולם, תרכוש 18.4% מאלאן ותקים חטיבה חדשה לפיתוח תרופות

האלצהיימר שאלאן מפתחת עם שותפתה, Wyeth.

 

האחרונה חתמה בינואר על הסכם לפיו, היא תירכש על ידי חברת התרופות הגדולה בעולם, פייזר, בעסקה שתיסגר סופית עד סוף השנה. J&J תקבל בעקבות העסקה עם אלאן, זכויות לתרופת ה-bapineuzumab - אחת מתרופות האלצהיימר המתקדמות בעולם.

 

חברות התרופות בעולם מתחרות ביניהן על פיתוח תרופה למחלה, שמספר החולים בה צפוי להיות מוכפל ל-34 מיליון איש בעוד 16 שנה, לפי ארגון הבריאות העולמי. במסגרת העסקה, אלאן תשלם חצי מיליארד דולר עבור זכויות בפתיוח תרופה וחיסון כנגד האלצהיימר. אלאן תקבל מחצית מהחברה המשותפת.

 

J&J תחלוק בזכויות על התרופה המשותפת עם פייזר, שכאמור השתלטה על שותפתה של אלאן בפיתוח התרופה. ההסכם מעניק לאלאן את הסכום הדרוש להחזר חוב של 1.1 מיליארד דולר, שפרעונו צפוי ב-2011. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x