$
תעשייה ופיננסים

הניו יורק טיימס מאיים לסגור את בוסטון גלוב

מנהלים מגלוב ומטיימס, שמחזיק בבעלות על היומון הבוסטוני, דרשו מעובדי העיתון להסכים לקיצוצים של 20 מיליון דולר, כדי לצמצם את הפסדי העיתון

סוכנויות הידיעות 10:4704.04.09

ניו יורק טיימס מאיים לסגור את בוסטון גלוב אם איגודי העובדים של העיתון לא יסכימו בקרוב לקיצוצים בהיקף של 20 מיליון דולר – כך מדווח בוסטון גלוב, בצטטו מנהיגי איגודי עובדים. גורמים רשמיים באיגוד אמרו כי מנהלים מגלוב ומטיימס, שמחזיק בבעלות על העיתון הבוסטוני, הגישו את הדרישות ביום חמישי, במהלך פגישה שנערכה עם מנהיגי 13 איגודי העובדים של העיתון.

 

אם ייסגר הגלוב, הוא יצטרף בכך לרשימה ארוכה של יומונים מקומיים שנסגרו השנה, בהם רוקי מאונטיין ניוז והגרסה המודפסת של הסיאטל פוט אינטלג'נסר. הסן פרנסיסקו כרוניקל עשוי גם כן להצטרף לרשימה הזו.

 

הקיצוצים הנדרשים בגלוב, היומון ה-14 בגודלו בארצות הברית לפי תפוצה בימי חול, כוללים קיצוצי שכר, קיצוצים בהפרשות לפנסיות וביטול קביעויות לבכירים, ציין הגלוב, בצטטו את נשיא גילדת העיתון דניאל טוטן. הגילדה היא האיגוד הגדול ביותר של הגלוב ומייצגת למעלה מ-700 עובדי עריכה, פרסום ועסקים.

 

"ההנהלה אמרה למנהיגי איגודי העובדים ביום חמישי כי הגלוב יפסיד 85 מיליון דולר ב-2009, אלא אם יתבצעו קיצוצים נרחבים", כך לפי גלוב. זאת בהשוואה להפסדים של 50 מיליון דולר בשנה שעברה. הניו יורק טיימס מבקש לבצע את הקיצוצים שכן הוא כבר לא מסוגל לייצב את הפסדי הגלוב, נמסר בדיווח, שציטט עובד בגלוב שביקש להישאר בעילום שם.

 

בוסטון גלוב הוקם ב-1872, וב-1973 הונפק בבורסה. בשבוע שעבר פוטרו 50 מעובדי העיתון. גם הניו יורק טיימס עובר קיצוצים. בחודש מרץ הודיע העיתון שיפטר 100 עובדים ושיקצץ במשכורות עובדים שאינם מאוגדים. בינואר קיבל הטיימס 250 מיליון דולר מהמיליארדר המכסיקני קרלוס סלים, בניסיון לאפשר לעיתון לפרוע את חובותיו ואגרות חוב שהנפיק.

 

רבים מעתוני ארצות הברית הפסידו 20% ומעלה מההכנסות מפרסום, לאחר שקוראים רבים החלו להעדיף את חדשות האתרים. מדיווחים נוספים עולה כי הטיימס עשוי לנסות ולמכור את הגלוב. לפני שנתיים הוערך שוויו של הגלוב ב-500 מיליון דולר. הטיימס רכש אותו ב-1993 ב-1.1 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x