$
כלכלה ומדיניות

עיתונים במשבר: פיטורים וקיצוצי שכר ב"ניו יורק טיימס" וב"וושינגטון פוסט"

שכר עובדי ה"ניו יורק טיימס" יקוצץ ב-5% ויפוטרו כ-100 עובדים בשל הירידה בהכנסות מפרסום. ב"וושינגטון פוסט" יפוטרו כ-800 עובדים

סוכנויות הידיעות 09:4427.03.09

המשבר הכלכלי פוגע בכלי התקשורת המובילים בארה"ב. קבוצת "ניו יורק טיימס" הודיעה הלילה (ו') כי תקצץ את שכר העובדים ב-5% לתקופה של 9 חודשים וכי תפטר כ-100 איש. החלטה זו נובעת ירידה חדה בהכנסות מפרסום ומצניחה בתפוצת העיתונים.

 

אל "ניו יורק טיימס" מצטרף גם "וושינגטון
פוסט", שם הנהלת העיתון נערכת לקיצוצים נרחבים ופיטורי 700-800 עובדים, זאת בנסיון להקטין את ההוצאות בטווח ארוך. בעיתון מסבירים כי העלייה בהכנסות מפרסום בגרסה המקוונת של "וושינגטון פוסט" אינה מכסה את ההפסדים, המגיעים בשל ירידה בתפוצת העיתון המודפס. מדובר בגל פיטורים שני בעיתון תוך חודשים ספורים. לקראת סוף 2008 הועזבו כ-230 מעובדי "וושינגטון פוסט".

 

רק לפני שבועיים, הודיע גם מו"ל העיתונים מק'קלצ'י כי הוא מקצץ 1,600 משרות בצעד להקטנת ההוצאות, ואילו מגזין המחשבים הוותיק "PC Magazine" החליט לסגור בתחילת השנה את הגרסה המודפסת שלו מאחר והסבה הפסדים כבדים מדי למו"ל.

 

כלכלנים מעריכים כי פיטורים וקיצוצים בעיתונות האמריקאית ימשכו בעוד המשבר הכלכלי פוגע בהכנסות מפרסום. הם צופים כי עיתונים רבים יסגרו בתקופה הקרובה ומי שישרוד ישקיע יותר בגרסאות מקוונות אשר מצריכות פחות משאבים ותפעולם זולה משמעותית מהדפסת העיתון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x