המזרח התיכון

פרויקט הנדל"ן והתיירות הגדול ביותר בהסטוריה הירדנית יוצא לדרך

חברת נדל"ן ענקית מאבו-דאבי תקים בעקבה פרויקט שיתפרש על 3.2 מ"ר ויכלול מגדלי מגורים, משרדים, בתי מלון ואתרי תיירות ושייט. ההשקעה בפרויקט נאמדת ב-10 מיליארד דולר

דורון פסקין וגיל פיילר 23:4426.02.09

בטקס רב רושם, בנוכחות ראש ממשלת ירדן, נאדר א-דהבי, הוכרז השבוע על הקמת הפרויקט הנדל"ני-תיירותי "מרסא זאיד" בעיר עקבה שבירדן, שההשקעה הכוללת בו נאמדת ב-10 מיליארד דולר והוא נחשב לגדול ביותר בהיסטוריה של הממלכה.

 

מי שעומדת מאחורי הפרויקט השאפתני היא חברת אלמעאבר
מאבו דאבי, שהוקמה לפני כשנתיים כמיזם משותף לשש חברות הנדל"ן המובילות בנסיכות. מנכ"ל אלמעאבר, יוסף אלנויס, הכריז במהלך הטקס, כי הפרויקט החדש ייצור מקומות תעסוקה רבים ויסייע לכלכלת ירדן.

 

לפי התוכניות, יתפרש הפרויקט על שטח של 3.2 קמ"ר, ויכלול עבודות גם בקו החוף של עקבה. באזור יוקמו מגדלי מגורים יוקרתיים, משרדים, בתי מלון ואתרי תיירות ופנאי. בנוסף, אמור הפרוקיט לכלול מספר מרינות, שיהפכו את עקבה לאחד היעדים המובילים באזור עבור עגינת יאכטות. טרמינל מיוחד עבור ספינות תיירות "יקשט" אף הוא את קו החוף של עקבה.

 

הפרויקט, שנקרא על שמו של שיח' זאיד, נשיא איחוד האמירויות המנוח, יוקם במספר שלבים, כאשר הקמתו של השלב הראשון תחל במחצית הראשונה של 2010.

 

יצויין, כי במהלך השנה שעברה חתמה חברת "אלמעאבר" הסכם עם ממשלת ירדן לרכישת השטח המיועד לפרויקט בעקבה, תמורת חצי מיליארד דולר. לפי ההסכם, ממשלת ירדן תעביר את השטח לחברה בשלושה שלבים, כשהראשון שבהם אמור להתרחש בחודש יוני הקרוב.

 

גיל פיילר הוא מנכ"ל אינפו פרוד מחקרים ודורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x