שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

דיווח: קרן ההשקעות של מאדוף לא ביצעה אף עסקה בבורסה

הרשות הרגולטורית של תעשיית הפיננסים בארה"ב: כל הדיווחים הפיננסיים ונתוני ההשקעות שנשלחו ללקוחות של מאדוף סקיוריטיס היו מזויפים

סוכנויות הידיעות 15:3416.01.09

מאדוף סקיוריטיס, קרן ההשקעות של ברנרד מאדוף המואשם במעילה הגדולה בתולדות ארה"ב, לא ביצעה אף עסקה בבורסה בכל שנות קיומה - כך מדווחת היום (ו') סוכנות הידיעות רויטרס על סמך נתוני הרשות הרגולטורית של תעשיית הפיננסים בארה"ב (FIRA). נציגי הרשות מדגישים כי בבסיסי הנתונים אין

אף אזכור של עסקאות אשר צוינו בספרים החשבונאיים של הקרן.

 

נציג FIRA הרב פרון אמר כי כל הדיווחים הפיננסיים ונתוני ההשקעות שנשלחו ללקוחות של מאדוף סקיוריטיס היו מזויפים. למרות זאת, לא ברור כיצד קרן השקעות, אשר נרשמה לפני כ-40 שנה, הצליחה לעבור את הבדיקות התקופתיות של הרשות הרגולטורית ורשות ניירות ערך.

 

הקרן של מאדוף נחשבה לאחת המכובדות בוול סטריט. חברות גדולות ומוסדות פיננסיים בולטים השקיעו בה את כספם, והיא הבטיחה להם תשואה יציבה וגבוהה ברמה של 12%-13% לשנה.

 

בחברות של מאדוף הונהגו כמה כללים, לפיהם לקוחות לא קיבלו גישה מקוונת לחשבונות שלהם. כמו כן הם יכלו לקבל את הנתונים על מצב ההשקעות שלהם רק בדואר האלקטרוני.

 

רק לאחר שהתגלתה התרמית הגדולה, התברר כי לאותם נהלים היתה מטרה אחת - להסתיר את האמת מהלקוחות שהיו בטוחים כי השקיעו את כספם בקרן השקעות רגילה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x