$
חברה וסביבה

בהלת הקניות ב"יום שישי השחור" בארה"ב גרמה למותם של שלושה

בקליפורניה נהרגו 2 בני אדם בקרב יריות בחנות צעצועים עמוסה. בלונג איילנד נהרג עובד של רשת וול מארט בעקבות התנפלות של קונים על החנות

סוכנויות הידיעות 10:2029.11.08

בהלת הקניות של "יום שישי השחור" בארה"ב גבתה את חייהם של שלושה בני אדם.

 

בקליפורניה נהרגו שני בני אדם בקרב יריות בחנות צעצועים עמוסה. השניים שלפו אקדחים לאחר שהנשים שהיו איתם החלו במאבק אלים, ככל הנראה לא על צעצוע.

 

עדי ראיה סיפרו כי המאבק החל סמוך לאזור הקופות. אחת הנשים נתנה אגרוף לשנייה, והחל לרדת לה דם מהאף. היא לא ויתרה והחזירה לה. בשלב זה, אחד הגברים שלף אקדח והחזירו לכיסו. בתגובה, שלף הגבר השני אקדח, כיוון אותו לעבר הראשון אך שכח לדרוך אותו. הגבר הראשון ניסה לברוח אך נתקל בתור של אנשים. אז הוא רץ לחלק האחורי של החנות ולא מצא יציאה. לאחר מכן, ירה בו הגבר הראשון, והוא שלף את האקדח וירה בחזרה. 

 

עובד וול מארט נהרג בלונג איילנד

 

בלונג איילנד, נהרג עובד של רשת וול מארט בעקבות התנפלות של קונים על החנות. העובד, ג'דמייטי דמור, בן 34, פונה לבית חולים וזמן קצר אחר כך נקבע מותו. סיבת המוות המדוייקת עדיין אינה ידועה.

 

בשעה חמש בבוקר, אלפי לקוחות שהמתינו בחוץ שברו את הדלתות, פרצו פנימה, מחצו את העובד וגרמו למותו.עשרות עובדים אחרים שניסו לסייע לו נפגעו גם הם. לפחות ארבעה בני אדם אחרים, כולל אישה בחודש השמיני להריונה, נפגעו בתקרית ופונו לבית חולים. חלק מהלקוחות שהיו בחנות הגיבו בכעס כאשר נתבקשו להפסיק את השופינג בגלל הרג העובד. לדבריהם, הם חיכו בתור מאז יום חמישי בבוקר. החנות נפתחה מחדש כמה שעות לאחר מכן.

 

בהלת הקניות ב"יום שישי השחור" בהלת הקניות ב"יום שישי השחור" צילום: רויטרס
מייקל פלמימנג, דובר המשטרה המקומית, תיאר את ההרחשות כ"כאוס מוחלט" ואמר כי הלקחות שהתאספו בחוץ "יצאו משליטה". לפי נתוני המשטרה, כ-2000 בני אדם התאספו מחוץ לחנות, הממוקמת כ-32 קילומטרים ממנהטן.

 

בין המוצרים שנמכרו במכירה המיוחדת, היה אפשר למצוא טלוויזית פלזמה בגודל 50 אינטש ב-798 דולר, מצלמה דיגיטלית של סמסונג עם 10.2 מגהפיקסל ב-69 דולר וכותרי DVD דוגמת "הענק הירוק" ב-9 דולר.

 

"יום שישי השחור" הוא כינוי ליום שישי שלאחר חג ההודיה, שפותח את עונת המכירות לקראת חג המולד והוא שיא של הצרכנות בארה"ב. הוא נקרא כך בשל הסימון שהיה נהוג בספרי חשבונות, בהם הצבע האדום סימן הוצאות והפסדים, והצבע השחור סימן רווחים.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x