שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

אובמה מבטיח: אייצר 2.5 מיליון מקומות עבודה בשנתיים הבאות

התוכנית שמגבש הנשיא הנבחר להתמודדות עם המשבר הכלכלי כוללת השקעה מסיבית בתשתיות תחבורה, שיפוץ בתי-ספר ובפיתוח טכנולוגיות לאנרגיה חלופית; עם זאת הבהיר אובמה: "אין פתרונות מהירים למשבר שהתהווה במשך שנים ארוכות"

סוכנויות הידיעות 14:4022.11.08

ברק אובמה, נשיאה הנבחר של ארצות הברית, הבטיח ליצור 2.5 מיליון מקומות עבודה בשנתיים הבאות, במסגרת תוכנית המיועדת להתמודד עם מה שלדבריו מהווה "משבר במימדים היסטוריים". אובמה אמר את הדברים היום במסגרת נאומו הרדיופוני השבועי.

 

כמו כן הוסיף אובמה כי "השווקים הפיננסים
עתידים להמשיך ולסבול מאי-יציבות" אשר תגרום לדיפלציה ותביא בכך לפיטוריהם של מיליוני עובדים נוספים. דבריו של הנשיא הנבחר נאמרו על רקע נתונים לפיהם במהלך חודש אוקטובר ירד מספר רכישות הבתים בארצות הברית לשפל של 50 שנה, וכי נרשמו 540 אלף פניות חדשות לדמי אבטלה.

 

"הנחיתי את הצוות הכלכלי לגבש תוכנית הבראה אשר תיצור 2.5 מיליון מקומות עבודה עד ינואר 2011 – תוכנית נרחבת מספיק על-מנת להתמודד עם האתגרים העומדים בפנינו" אמר אובמה וציין כי מתחילת השנה איבדו 2.1 מיליון אמריקאים את מקום עבודתם. "אם לא נפעל במהרה ובנחישות, מומחים מעריכים כח מיליונים נוספים יצטרפו למעגל דורשי העבודה בשנה הבאה".

 

פרטיה הסופיים של התוכנית יגובשו על-ידי מומחי הכלכלה מקרב צוות המעבר של אובמה בשבועות הקרובים. על-פי הערכות תכלול התוכנית השקעה מסיבית בתשתיות תחבורה, כולל סלילת כבישים ובניית גשרים, שיפוץ בתי-ספר והשקעה מאסיבית בפיתוח טכנולוגיות לאנרגיה חלופית. בהתייחסו ליוזמות אלו אמר אובמה בנאומו כי "הם אינם מיועדים אך ורק על-מנת להוציא אותנו מהמשבר הכלכלי בטווח הקצר. אלו השקעות ארוכות טווח במגזרים הסובלים מהזנחה ניכרת".

 

בכוונתו של הנשיא הנבחר לנסות כעת ולהאיץ את הליכי החקיקה הכרוכים בתוכנית החדשה על-מנת שיהיה יכול לחתום עליה מיד עם הכנסו לבית הלבן ב-20 בינואר. עם זאת הזהיר אובמה במהלך נאומו כי "אין בנמצא פתרונות מהירים למשבר אשר הלך והתהווה במשך שנים ארוכות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x