$
כלכלה ומדיניות

על רקע המשבר הכלכלי: בראון השלים את סבב המינויים בממשלתו

פיטר מנדלסון, לשעבר נציב המסחר של האיחוד האירופאי, מונה לשר המסחר; פול מיינרס מונה לשר הכלכלה באזור לונדון, וזאת כחלק מניסיונו של בראון להשיב לממשלתו את האמון של הקהילה העסקית

סוכנויות הידיעות 10:0404.10.08

ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, הודיע על סבב מינויים בממשלתו, במטרה להחזיר את אמון הציבור בממשלת הלייבור על רקע המשבר הכלכלי. המינוי הבולט ביותר הוא של פיטר מנדלסון לשר המסחר הבריטי.

 

מנדלסון, ממוצא יהודי, ששימש מ-2004 כנציב המסחר של האיחוד האירופאי, אמר שהוא

גאה לחזור לקבינט. "אני מכיר את גורדון בראון יותר מ-20 שנים, ואני שמח וגאה לשרת בממשלתו", אמר השר החדש-ישן. בעבר התפטר מנדלסון פעמיים ממשלתו של טוני בלייר - בפעם הראשונה (1998) התפטר מתפקיד שר התעשייה אחרי שהתגלה כי קיבל הלוואה בתנאים נוחים מהמיליונר גאופריי רובינסון. שנה מאוחר יותר מונה על ידי בלייר לתפקיד השר לענייני צפון אירלנד, ונאלץ להתפטר שוב ב-2001 בעקבות חשדות שפעל לקידום ענייניו של איש העסקים ההודי סריצ'אנד הינדויה.

 

על רקע זה, האופוזיציה בבריטניה מיהרה למתוח ביקורת על המינוי. בראון הגיב ואמר כי המינוי של מנדלסון נעשה מפני "שכשהמצב רציני אנחנו צריכים אנשים רציניים" וכי האינטרס הציבורי דורש את חזרתו של מנדלסון לתפקיד, בגלל הניסיון שלו במסחר בינלאומי. ראש הממשלה הוסיף שממשלתו המחודשת תתמודד עם האתגרים הכלכלים והפיננסים והתייקרות מחירי הנפט והמזון. "במשך השנים האחרונות מנדלסון בנה לעצמו מוניטין של אדם שיכול לגרום לדברים להתרחש" אמר בראון, "לא משנה מה הוא עשה בעבר, כרגע כולם צריכים להתאחד ולהבטיח שהאומה שלנו תעבור בהצלחה את המשבר הנוכחי".

 

שר המסחר הקודם, ג'ון יוטון, מונה לשר ההגנה. מינויים אחרים שביצע בראון במסגרת סבב התיקים בממשלתו: אד מיליבנד – שר האנרגיה ושינויי האקלים; מרגרט בקט – שרת הדיור; ג'יאוף הון – שר התחבורה; ג'יפ מרפי – השר לענייני סקוטלנד; קרוליין פלינט – השרה לענייני אירופה; טוני מקנולטי – שר התעסוקה. בנוסף, יו"ר מרקס אנד ספנסר ולנד סקיוריטיס לשעבר, פול מיינרס, מונה לשר הכלכלה באזור לונדון (סיטי מינסטר), כחלק מניסיונו של בראון להשיב לממשלתו את האמון של הקהילה העסקית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x