שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

סין: מלמין אותר בחלב ששווק ע"י 3 מחברות החלב הגדולות במדינה

בדיקות הראו כי מלמין נמצא בדגימות חלב שנלקחו משתי יצרניות חלב גדולות - מנגניו דיירי גרופ וילי אינדסטריאל גרופ וכן מברייט דיירי שבסיסה בשנגחאי. אלה מצטרפות לחברת סאנלו, אשר אבקת החלב הנגועה שלה היתה הראשונה שנחשפה

סוכנויות הידיעות 11:0020.09.08

משבר בטיחות המזון בסין החמיר אתמול (ו') לאחר שהחומר הכימי מלמין אותר בחלב ששווק על ידי 3 מחברות החלב הגדולות במדינה - מה שגרם לחנויות, בהן רשת סטארבאקס, להסיר מיד מהמדפים את החלב שברשותן. מלמין משמש בפלסטיק ובדשנים, עלול לגרום לאבנים בכליות ולכשל כלייתי.

 

בדיקות

הראו כי מלמין נמצא בדגימות חלב שנלקחו משתי יצרניות חלב גדולות - מנגניו דיירי גרופ וילי אינדסטריאל גרופ וכן מברייט דיירי שבסיסה בשנגחאי. אלה מצטרפות לחברת סאנלו, אשר אבקת החלב הנגועה שלה היתה הראשונה שנחשפה.

 

צעד זה מתבצע במקביל להתגברות העדויות לכך כי הכנסת כימיקלים לחלב מדולל במים היה נוהל מקובל יותר מכפי שסברו כולם קודם לכן, בתעשיית החלב הסינית.

 

בעודו לוגם מקרטון חלב במהלך מסיבת עתונאים, מנהל הכספים של אחת החברות, מנגניו דיירי גרופ, התנצל על החלב הנגוע בכימיקל. אך הוא חזר וטען כי מדובר רק בנתח קטן מהמלאי של החברה וכי החלב הגיע ממחלבות קטנות, ולא מרכזיות.

 

בשלב ראשון עם פרוץ המשבר הסברה היתה כי הבעייה קיימת רק לגבי אבקת חלב המשמשת להכנת פורמולות לתינוקות. 4 תינוקות מתו כתוצאה מכך, ו-6,200 אושפזו, בעיקר בשל אי ספיקת כליות. אך בדיקות הראו כי מלמין נמצא כאמור גם בדגימות חלב נוזלי של יצרניות גדולות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x