$
כלכלה ומדיניות

קומרצבנק רוכש את בנק דרזדנר מאליאנס; 1,000 עובדים יפוטרו בלונדון

העובדים האנגליים עשויים לשלם את המחיר העסקה הכול-גרמנית, שצפויה להיחתם היום. כל הנהלת דרזדנר צפויה לעזוב

סוכנויות הידיעות 11:5831.08.08

יותר מ-1,000 עובדים ב"סיטי" של לונדון עשויים להיות מפוטרים בקרוב, אחרי שתושלם מכירת בנק ההשקעות דרזדנר קליינוורט מענקית הביטוח הגרמנית אליאנס ל-קומרצבנק, תמורת 9 מיליארד יורו.

 

לפי הדיווחים, העסקה נמצאת בשלביה הסופיים וייתכן שתושלם מאוחר יותר היום (א'). מקור

המקורב לעניין אמר, כי אחד מתנאי הרכישה הוא שחטיבת ההשקעות הבנקאיות של דרזדנר תצומצם באופן משמעותי. הסניף של הבנק בלונדון כנראה ייפגע קשות, ו-1,000 מתוך 2,000 עובדיו צפויים להיות מפוטרים.

 

קומרצבנק מתכנן לקצץ בפעילות המסחר בנכסים של דרזדנר קליינוורט, להפחית מאוד את עסקי המניות של הבנק, ולאזן את כיווני ההשקעה הספקולטיביים שלו. קיצוצים צפויים גם בחטיבת מחקר המניות המהוללת של דרזדנר- ובמיוחד בסניף הבריטי שלו. את מה שיישאר מדרזדנר קליינוורט לאחר הקיצוצים, מתכנן קומרצבנק לאחד עם חטיבת ההשקעות הבנקאיות שלו, המרוכזת בעיקר בגרמניה, ומטפלת בהעברות כספים אל מחוץ למדינה עבור לקוחות גרמניים.

 

כל ההנהלה הבכירה של דרזדנר צפויה לעזוב אחרי השלמת הרכישה, מה שיוביל לפיטוריהם של כ-9,000 עובדי החברה. הבנק המאוחד ינוהל על ידי קלאוס-פטר מולר, יו"ר ועדת הפיקוח של קומרצבנק.

 

גם צ'יינה דיבלופמנט בנק ניהל מגעים עם אליאנס על רכישת דרזדנר. הבנק, הנמצא בבעלות ממשלת סין, הציע 11 מיליארד יורו - אך נדחה, בגלל שהסכום היה אמור לעבור בשלושה תשלומים. סיבה נוספת לכישלון המגעים עם הסינים, היא הלחצים פוליטיים שהופעלו על אליאנס למכור את בנק ההשקעות לחברה גרמנית - גם במחיר של פיטורי עובדים.

 

השיחות בין קומרצבנק לאליאנס נמשכו אל תוך ליל אתמול. מכשול אפשרי אחד להשלמת העסקה, הוא התעקשות קומרצבנק לקבל ביטחונות, שיגנו עליו במקרה שדרזדנר ידווח על עוד מחיקות. "מקלט הסיכונים" הזה אמור להסתכם במיליארד יורו נוספים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x