המזרח התיכון

סעודיה: מועמדות לעבודה נדרשות להפחית ממשקלן

חברת הנפט הלאומית של המדינה הודיעה שלא תקבל לעבודה עובדות שמשקן גופן עולה ביותר מ-5 ק"ג על המשקל הרצוי, זאת בגלל ההשלכות לטווח ארוך על החברה

דורון פסקין 17:2917.07.08
עראמקו, חברת הנפט הלאומית של סעודיה, החליטה להקפיד על משקל הגוף של המועסקות החדשות. לפי דיווחים מערב הסעודית, בוגרות של מכללות מקומיות לא התקבלו לעבודה בשל בעיות עודף משקל, למרות שעברו את בחינות הקבלה וראיונות הקבלה.

 

מקורות בעראמקו הסבירו כי עובדות שמשקל גופן
עולה ביותר מ-5 ק"ג על משקלן הרצוי לא יתקבלו לעבודה בגלל ההשלכות על החברה בטווח הארוך. אותם מקורות הסבירו כי המשקל העודף גורר בעקבותיו מחלות כרוניות דוגמת הסוכרת, דבר שעלול לפגוע במערכת התעסוקה בתוך החברה.

 

מעראמקו נמסר כי החברה דורשת מכל מועמדת לתעסוקה לעבור בדיקות מקיפות בבית חולים מקומי בטרם מתקבלת ההחלטה על העסקתה. לפי נתוני המרכז הרפואי של עראמקו, מועמדות של עשר מתוך 80 נשים נפסלת בשל בעיית עודף משקל.

 

בעיית עודף המשקל בערב הסעודית, כמו גם במדינות המפרץ האחרות, מחריפה בשנים האחרונות, בעיקר בשל תזונה לקויה ומחסור בפעילות גופנית. לפי נתונים עדכניים, יותר מ-50% מהאוכלוסייה הבוגרת בממלכה הסעודית סובלים מעודף משקל ומהשמנה. בקרב הנשים בסעודיה, שיעור הסובלות מהשמנה ומשקל יתר מגיע לכ-70%.

 

משרד הבריאות בממלכה טוען כי הסיבוכים הנובעים ממחלת ההשמנה (סוכרת, סרטן, מחלות לב וכדומה) עולים למשק הסעודי כ-3 מיליארד דולר בשנה. כבר כיום כרבע מהאוכלוסייה הבוגרת בערב הסעודית סובל ממחלת הסוכרת.

 

הכותב הוא מנהל מחלקת המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x