סגור

סמסונג נפרדת מהגלקסי נוט - ומחליפה אותו בסמארטפונים מתקפלים

הדיווחים שלפיהם החברה לא צפויה להשיק יותר מכשירי נוט מקבלים אישור רשמי מצד היצרנית בהזמנה לאירוע החצי-שנתי המסורתי שלה. אם בעבר המועד הזה סימן את תאריך חשיפת דגמי הנוט החדשים, הפעם מודיעים בסמסונג שהמוזמנים לאירוע צריכים לצפות ל-Unfold, משחק מילים על שם הדגם הבכיר של המתקפלים - גלקסי פולד

כבר חודשים שברשת רבים טוענים שסמסונג לא צפויה להשיק יותר מכשירי נוט - דגם הסמארטפון שכנראה הכי מזוהה עמה. כעת הדיווחים האלה מקבלים אישור רשמי מצד היצרנית. בהזמנה לאירוע החצי-שנתי המסורתי שלה, שבעבר סימן את תאריך חשיפת דגמי הנוט החדשים, רשמה החברה שהמוזמנים לאירוע צריכים לצפות ל-Unfold, משחק מילים על שם הדגם הבכיר של המתקפלים - גלקסי פולד. מעבר לכך, גם מנכ''ל חטיבת המובייל, טיאם רו, פרסם פוסט ובו הוא די מאשר שסמסונג לא תשיק מכשיר נוט חדש. לפחות הפעם.
מדובר במהלך די משנה סדרי עולם מבחינת החברה. בהקבלה לאפל, זה כמו שהיצרנית האמריקאית תוותר על אייפון פרו מקס לטובת אייפון מתקפל. מעבר לכך, סדרת הנוט סימנה תמיד את החדשנות של סמסונג והציגה את השיפורים והפיתוחים הטכנולוגיים הכי מתקדמים שלה. זו הסדרה שפתחה את הדלת להגדלת מסכי הסמארטפונים, שכן עד אז הגודל הממוצע של מסך עמד על כ-5 אינץ'. הנוט הראשון היה הראשון להציע מסך בן 5.3 אינץ' - שנראה בזמנו עצום לעומת אייפון 3. זו היתה גם הפעם הראשונה שסמסונג נפרדה מההרגל המגונה שלה לנסות ולחקות את אייפון ועברה להציע משהו מקורי משלה.
ובחזרה לאירוע החשיפה שצפוי להתרחש ב-11 באוגוסט. על פי כל ההערכות והרמזים שרו פרסם בפוסט שלו, כמו גם ההדלפות הרבות של המכשירים החדשים שיוצגו בו, סמסונג תציג שני סמארטפונים מתקפלים, זוג שעונים חכמים ודגם חדש של אוזניות ה-TWS שלה. הסמארטפונים יכללו דגם חדש של פולד שיכונה ככל הנראה גלקסי Z פולד 3 (כמה מקורי) עבור הדגם הבכיר (והגדול), וגלקסי Z פליפ 3 עבור הדגם הקטן. ההבדל העיקרי ביניהם הוא בעיקר בתצורה - פולד מתקפל בתצורת ספר, בעוד פליפ מתקפל כמו צדפה - בסגנון הטלפונים הישנים של מוטורולה.
רו הסביר שלפולד ולפליפ יהיה מבנה "בעל עמידות מוגברת". הכוונה כנראה להוספה של תקן הגנה מפני מים וחול, ככל הנראה IPX8, ועמידות מוגברת למסך שכעת מקבל תמיכה בסטיילוס הוותיק. לא ברור עדיין אם החברה גם עיצבה את סטיילוס מחדש כדי להתאים אותו לשימוש על המסך העדין של המכשירים המתקפלים, אך סביר מאוד להניח זאת. מה שבטוח זה שהתמיכה בסטיילוס מהווה חלק מהותי מההכרזה. בנוסף רו ציין שהחברה צפויה להוסיף חלק מהתכונות של הנוט למכשירים נוספים של החברה. האם מדובר בתמיכה גורפת בסטיילוס לכל רוחב סמארטפוני החברה למשל? לא ברור, אבל כנראה שזה לא יפתיע אף אחד אם מכשירי גלקסי S22 יכללו אותה.
1 צפייה בגלריה
מסך מתקפל פולד סמסונג
מסך מתקפל פולד סמסונג
מסך מתקפל של סמסונג
(Samsung Display)
עוד רמז לבאות ניתן בדמות "שיתופי פעולה עם גוגל ומיקרוסופט". זה לא סוד שסמסונג עובדת קרוב מאוד לשתי החברות האלה. מוצרי אופיס כבר מותקנים שנים על מכשיריה של סמסונג, והיא גם השותפה העיקרית של גוגל בעולם האנדרואיד. לא ברור כיצד יתבטא השת''פ הזה הפעם - אך יכול מאוד להיות שזה יתורגם לקירוב חוויית השימוש באנדרואיד למה שניתן למצוא בווינדוס - כמו פתיחה של מספר אפליקציות במקביל על פני מסך הבית, או אפשרות לעבוד במקביל על מספר אפליקציות בלי להידרש להחליף ביניהן.
גם מיקרוסופט מנסה לפתור את הבעיה הזו, כפי שהראתה בסרפס פון שלה, הדואו, שכלל ממשק אנדרואיד מקורי משלה עם תמיכה בחלק מהתכונות האלה. אבל המכשיר שלה לא נועד להפוך ללהיט אלא בעיקר להדגים טכנולוגיות, מה שמחזק את ההערכה שהיא עשויה לשלב כוחות עם סמסונג מהבחינה הזו.