סגור
גג עמוד לכלכליסט טק דסקטופ

סופטבנק תשקיע עוד 3 מיליארד דולר באמריקה הלטינית

קבוצת ההשקעות היפנית משיקה קרן שנייה המתמקדת בחברות טכנולוגיה באמריקה הלטינית. הקרן הראשונה של סופטבנק שהושקה ב-2019 השקיעה 3.5 מיליארד דולר ב-48 חברות באמריקה הלטינית

קבוצת ההשקעות היפנית סופטבנק הודיעה על השקת קרן סופטבנק אמריקה הלטינית השנייה. כך לפי דיווח בטקראנץ'. זו קרן ההשקעות הפרטית הייעודית השנייה של סופטבנק המתמקדת בחברות טכנולוגיה הממוקמות באמריקה הלטינית. סופטבנק משיקה את הקרן החדשה בהתחייבות ראשונית של 3 מיליארד דולר. "הקרן החדשה תבחן אפשרויות לגייס הון נוסף", אמרה בהודעתה סופטבנק.


הקרן החדשה נשענת על קרן סופטבנק אמריקה הלטינית בסך 5 מיליארד דולר שהוכרזה לראשונה במרץ 2019 עם הון התחייבות ראשוני של 2 מיליארד דולר, ונקראה בעבר קרן החדשנות. לדברי החברה, קרן זו הניבה שיעור תשואה של 85% נטו - כאשר סופטבנק השקיעה 3.5 מיליארד דולר ב-48 חברות בשווי של 6.9 מיליארד דולר נכון ל-30 ביוני. באמצעות הקרן הזו השקיעה סופטבנק ב-15 חברות סטארט-אפ פרטיות, בהן QuintoAndar, Gympass, Mercado Bitcoin, Rappi ו-MaderiaMaderia, ולאחרונה אף הובילה שיתוף פעולה בסך 350 מיליון דולר באפליקציית ניהול כספיים אישיים בארגנטינה.
החברה אמרה בנוסף כי השתתפה ב"עליית ערך משמעותית לתיקי חברות", ותמכה בחברות ברחבי האזור, במדינות כגון ברזיל, מקסיקו, צ'ילה, קולומביה, ארגנטינה ואקוודור.
לפי טקראנץ', מי שמוביל את הקרנות של סופטבנק באמריקה הלטינית הוא מרסלו קלור, סמנכ"ל בכיר בקבוצה. השותפים המנהלים שו ניאטה ופאולו פאסוני מנהלים את צוות ההשקעות באזור. שותף ההפעלה אלכס שפירו, המשמש גם כראש פעילות סופטבנק בברזיל, מוביל את צוות התפעול של הקרן. יחד, צוותי ההשקעות והתפעול מסתכמים ביותר מ-60 אנשים הפועלים ממיאמי, סאו פאולו ומקסיקו סיטי.
1 צפייה בגלריה
מרסלו קלור יו"ר WeWork
מרסלו קלור יו"ר WeWork
מרסלו קלור
(צילום: בלומברג)

הקרן השנייה מתכוונת להשקיע בחברות טכנולוגיה - משלב הפיתוח ועד ההשקה לציבור ברחבי אמריקה הלטינית - תוך התמקדות, בין היתר, במסחר אלקטרוני, שירותים פיננסיים דיגיטליים, בריאות, חינוך, בלוקצ'יין ותוכנות ארגוניות.
בהודעה תיאר יו"ר ומנכ"ל סופטבנק מסיושי סאן את אמריקה הלטינית כ"אחד האזורים הכלכליים החשובים בעולם". עוד אמר: "ישנה חדשנות רבה באמריקה הלטינית, ואני מאמין שההזדמנויות העסקיות שם מעולם לא היו חזקות יותר. אמריקה הלטינית היא חלק קריטי מהאסטרטגיה שלנו - זו הסיבה שאנו מרחיבים את הנוכחות שלנו ומכפילים את המחויבות שלנו".
קלור אמר כי ההצלחה והתשואות מקרן סופטבנק באמריקה הלטינית "עלו בהרבה על ציפיות החברה. במבט קדימה הוא חוזה כי שנת 2022 תהיה "שנת ההנפקה הגדולה ביותר" בהיסטוריה של האזור.