סגור

זיו אבירם משיק בישראל רשת חברתית למטופלי קנאביס רפואי

מדובר באפליקציית EcoCaNN המאפשרת למטופלים ובני משפחותיהם להתייעץ ולהיעזר במומחים בתחום הקנאביס הרפואי

זיו אבירם, מייסד שותף של מובילאיי, השיק בישראל את אפליקציית EcoCaNN (אקוקאן), הפועלת כרשת החברתית הראשונה בישראל למטופלים בקנאביס רפואי. האפליקציה מאפשרת למטופלים ובני משפחותיהם להתייעץ ולהיעזר במומחים בתחום הקנאביס הרפואי ולקבל מענים פרטניים בכל שעה.
EcoCaNN הוקמה על ידי חברת התרופות הבינלאומית MediCane (מדיקיין), העוסקת במחקר ופיתוח של תרופות מבוססות קנאביס רפואי. מדיקיין נוסדה ב-2019 ע"י אבירם, עו"ד חגי גרינשפון ויוסי בן עמרם, בכיר לשעבר בחברת טבע ובחברת התרופות העולמית MSD, המכהן גם כמנכ"ל החברה.
אקוקאן גייסה בחודשים האחרונים לצוות היועצים שלה מומחים מובילים בתחום הטיפול בקנאביס רפואי. בין המומחים: ד"ר איילת מדברי – רופאת כאב, ד"ר מתן סיטרמן – גסטרואנתרולוג, ד"ר גבי וינשטיין - נוירולוג ורופאים מומחים נוספים. הרופאים עונים לשאלות המשתמשים מתוך הפנייה למקורות מידע מהימנים, אך אינם מהווים חוות דעת רפואית. בנוסף, האפליקציה מאפשרת התייעצות עם רוקח, אחות ורופא מומחה לנושאים אדמיניסטרטיביים.
1 צפייה בגלריה
מנכ"ל מובילאיי זיו אבירם
מנכ"ל מובילאיי זיו אבירם
זיו אבירם
(צילום: תומי הרפז)
אפליקציית אקוקאן נשענת על פלטפורמת הטכנולוגיה של חברת בילונג.לייף שהקימה ומנהלת רשתות חברתיות ומקצועיות לניהול מחלות וקהילות. אפליקציית אקוקאן צפויה להיות מושקת בחודשים הקרובים בשפה האנגלית במדינות נבחרות ובשפות אחרות במדינות בהן מותר השימוש בקנאביס רפואי.
אבירם: MEDICANE "אקוקאן היא בשורה של ממש עבור מטופלים רבים בישראל ובעולם. היא נועדה לגשר על פערי ידע בתחום הקנאביס, ולצייד את המטופלים במידע אמין ומבוסס לצד תמיכה של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ומטופלים אחרים הסובלים מבעיות דומות. מלבד התמיכה במטופלים ובני משפחותיהם, אקוקאן משתמשת באינטליגנציה מלאכותית ולימוד מכונה כדי לנתח את המידע הרב שנצבר באופן אנונימי ולערוך מחקרים שונים בנושאים שמעניינים את הרופאים ובעיקר את החולים עצמם, במטרה לשפר ולסייע בטיפול וכדי ולהכווין באופן מושכל את מאמצי המחקר והפיתוח של תרופות מבוססות קנאביס, על מנת לענות בצורה טובה יותר לצרכים הרפואיים של אוכלוסיית המטופלים".
יוסי בן עמרם, שותף מייסד ומנכ"ל MEDICANE: "כשזיו אבירם, חגי גרינשפון ואני הקמנו את מדיקיין, אחת ההחלטות הראשונות שלקחנו הייתה להשיק אפליקציה לטובת משתמשי הקנאביס הרפואי בישראל ובעולם. אקוקאן היא מקום אליו יכולים להכנס מטופלים באנונימיות מלאה, ולקבל מענה ומידע לשאלות רפואיות מאנשי רפואה מובילים בתחומם, ולחלוק חוויות, להתייעץ ולקבל מידע מחולים כמוהם. הקהילה שנוצרה באפליקציה מנגישה את התועלות של חוכמת ההמונים, הכוללות אוזן קשבת ועזרה הדדית. בתקופת הקורונה ראינו מעבר מאסיבי של חולים לשימוש בטכנולוגיות דיגיטליות גם בתחום הבריאות".