סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
המתת חסד: נינטנדו תסיר את משחק המובייל של "ד"ר מריו"

המשחק יוסר מחנויות היישומונים ב-1 בנובמבר ונינטנדו ביטלה את האפשרות לבצע רכישות בתוך המשחק. זהו משחק המובייל הכי פחות מכניס של נינטנדו. נכון להיום, רק נתח קטן מהכנסותיה של החברה היפנית מגיע ממשחקי מובייל

ענקית המשחקים היפנית נינטנדו הודיעה היום (ד') כי באחד בנובמבר היא תסיר את משחק המובייל "ד"ר מריו וורלד" (Dr. Mario World) מחנויות האפליקציות. החברה גם ביטלה היום את האפשרות לרכוש "יהלומים", שהם שער החליפין בתוך המשחק. זהו משחק המובייל הראשון שתשבית נינטנדו.

"ד"ר מריו וורלד" היה גרסת מובייל עדכנית של המשחק "ד"ר מריו", מעין חיקוי של טטריס שהושק בשנת 1990 לקונסולת ה-NES של נינטנדו. על פי מידע מאת חברת המחקר סנסור טאוור (Sensor Tower), כחצי שנה לאחר שהושק, "ד"ר מריו וורלד" היה משחק המובייל הכי פחות מכניס מבית נינטנדו. אם אתם חלק מקומץ השחקנים שעצובים להיפרד מהמשחק, נינטנדו הקימה עמוד אינטרנט בשם Dr. Mario World memories, שיאפשר לשחקנים להביט על היסטוריית המשחק שלהם.
1 צפייה בגלריה
נינטנדו  משחק המובייל  "ד"ר מריו"
נינטנדו  משחק המובייל  "ד"ר מריו"
"ד"ר מריו" של נינטנדו
(אתר נינטנדו)
עם זאת, זה אינו הכישלון הראשון של נינטנדו בתחום המשחקים הניידים: גם המשחק "סופר מריו ראן" (Super Mario Run) הניב הכנסות מאכזבות. עם זאת, משחק הסלולר מסדרת Fire Emblem הפך ללהיט והכניס לנינטנדו 656 מיליון דולר עד כה, נכון לפברואר 2020 - יותר כסף מכל שאר משחקי המובייל שלה יחדיו. באופן כללי, משחקי מובייל הם עדיין חלק קטן מההכנסות של נינטנדו: בשנה שעברה, הצהירה החברה כי 3.24% בלבד מכלל הכנסותיה נובעים מ"רשיונות קניין רוחני ושוק המובייל", הכוללים את הזיכיון שהעניקה החברה לניאנטיק, המפתחת של הלהיט "פוקימון גו".