סגור

חברת הסייבר Cymulate גייסה 45 מיליון דולר

את הגיוס הובילה קרן ההשקעות האירופית One Peak, שזו השקעתה הראשונה בישראל. המנכ"ל אייל וקסמן: "בתוך שנתיים נהיה יוניקורן"

חברת הסייבר הישראלית סימיולייט (Cymulate), שפיתחה מערכת לסימולציה של מתקפות, גייסה 45 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות האירופית One Peak יחד עם המשקיעים הנוכחיים ססקוואנה (Susquehanna Growth Equity); ורטקס (Vertex Ventures Israel); ורטקס (Vertex Growth) ודל (Dell Technologies Capital).
החברה גייסה עד כה 71 מיליון דולר, כולל השקעה מהיזם והמייסד אייל גרונר. הגיוס כולו יהיה באקוויטי. אייל וקסמן, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, אמר ל"כלכליסט" כי החברה בחרה שלא לעשות סקנדרי בשלב זה, אלא לחכות לשלבים הבאים, שבהם שווייה יהיה גבוה באופן משמעותי: "בתוך שנתיים נהיה יוניקורן", כך וקסמן.
המימון ישמש להאצה משמעותית בצמיחה של Cymulate, שסגרה את שנת 2020 עם הכנסות של כ-15 מיליון דולר והכפילה בכך את הכנסותיה מ-2019. מצבת העובדים גדלה במקביל ביותר מ-150%.

1 צפייה בגלריה
אייל וקסמן אייל ווקסמן מייסד משותף ומנכ"ל Cymulate
אייל וקסמן אייל ווקסמן מייסד משותף ומנכ"ל Cymulate
אייל וקסמן, מייסד משותף ומנכ"ל Cymulate
(צילום: אורי חבושי)

בשיחה עם "כלכליסט" הסביר וקסמן כי "בשונה מחברות אחרות, שרצות לגייס, רצינו לבנות חברה משמעותית, ואז לצאת לגיוס הגדול שלנו. דיברתי עם הרבה מייסדים, שגייסו מכל מיני משקיעים, וחיפשתי קרן שתעזור לי לבנות עסק. הקרן לא השקיעה בחברות ישראליות, ואנחנו ההשקעה הראשונה שלה כאן - ואני משער שהם ישקיעו כאן הרבה יותר"
וקסמן ציין כי את הגיוס החדש החברה מייעדת להשקעה בצוות הפיתוח והשיווק של החברה. "נשקיע הרבה במו"פ שלנו ובשיווק. יש לנו 40 עובדים בארצות הברית ו-50 בישראל, ואני משער שבסוף 2021 נהיה 150 עובדים. מאוד לא פשוט לגייס עובדים כיום, ולכל עובד יש הרבה הצעות. בחמש השנים האחרונות עזבו אותנו מעט מאוד עובדים, וצריך למצוא תמריצים נכונים לגייס אותם. הרבה יותר קשה לשמר עובדים מאשר לגייס אותם.
"הקצב ההולך וגובר של מתקפות סייבר עולמיות הביא למשבר אמון במצב האבטחה של ארגונים, ולהבנה כי בדיקות האבטחה צריכות להיות בתדירות גבוהה ולא תקופתיות - במיוחד לנוכח כך שהאיומים מתפתחים ותשתית ה-IT משתנה כל הזמן ובמהירות. חברות מבינות כי יישום פתרונות אבטחה, ללא סימולציות של מתקפות סייבר כבדיקה, אינו מספיק כדי להבטיח הגנה מפני איומי סייבר, וכי צריך להחזיר לעצמן את השליטה", אומר דייויד קליין, שותף מנהל ב-One Peak.
סקר שנערך באחרונה בקרב יותר מ-700 אנשי מקצוע בתחום האבטחה, העלה כי 70% מאמינים כי מתודולוגיות הבדיקה הקיימות שלהם יעילות במידה מסוימת או כלל לא, ורק 7% מרגישים שיש להן הגנות סייבר חזקות. הסקר הדגיש גם כי 56% מהנשאלים מתכננים ליישם פתרון כמו Cymulate, במיוחד בשנת 2022.
"ב-Cymulate נרשמה עלייה של 50% במספר המתקפות הייחודיות בשנת 2020, וככל שקבוצות ה-APT הופכות יותר אגרסיביות, יש צורך אמיתי בביצוע סימולציות יומיומיות או שבועיות בנוגע למצב האבטחה הכללי של החברה. קשה מאוד להחזיר את אובדן אמון הלקוחות לאחר שחברה נפגעת בעקבות מתקפת סייבר", סיכם וקסמן.